Визначили переможців шахового турніру

Відбувся ІІІ традиційний шаховий онлайн-турнір «Chess spring-2021 Arena». У цих спортивних змаганнях взяли участь 29 осіб. Це на сім учасників більше, ніж попереднього разу, що свідчить про популяризацію шахів серед студентів Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського.

Упродовж 90 хвилин змагань було зіграно 127 партій та зроблено 7713 ходів. За кожну перемогу в шаховій партії учасник отримував 2 бали, за нічию – 1, за поразку – 0. Місця переможців розподілилися таким чином: перше місце посів Олександр Іванюк, другим був Михайло Якимчук (інтерн-стоматолог), третє місце вдалося здобути студенту другого курсу факультету іноземних студентів Мухаммаду Талха.

Переможець турніру Олександр Іванюк зазначив, що вдячний Тернопільському національному медичному університету за змогу відволіктися від навчання та провести час за шаховою дошкою. «За тиждень до змагань я готувався до турнірного дня, вирішував різні задачі з шахів, також грав шахові партії. Грати в шахи навчив мене батько ще в дитинстві. Потім самостійно вдосконалював власне вміння, а також переглядав безкоштовні відеоуроки на YouTube. Улюблений шахіст – Вадим Довченко, український КМС, автор каналу «Шахи українською» на YouTube», – додав Олександр.

Михайло Якимчук розповів про те, що захоплюється шахами ще зі школи. А в університеті зміг ще більше реалізуватися в цьому виді спорту. Брав учать у командних змаганнях серед університетів Тернополя. Згадує, що команда шахістів ТНМУ завжди була серед переможців. Також завдяки нашому університету йому вдалося двічі взяти участь у щорічних змаганнях з шахів серед медичних університетів України, які проводили у Києві при університеті НМУ та в ІФНМУ. Йому дуже приємно, що в ТНМУ цінують та люблять такий вид спорту, як шахи. Улюблений шахіст – Пол Морфі, американський шахіст, найсильніший у світі в середині XIX ст.

Мухаммад Талха також поділився враженнями: «Я дуже щасливий, що здобув третє місце. Мої суперники були сильними й було непросто виграти 18 балів. Я отримав гарну підготовку в останньому турнірі, за результатами якого потрапив у топ-10 гравців. Скажу, що шахи – це дуже гарна гра, яка вимагає зосередженості, терпіння та наполегливості. Я люблю цей вид спорту. Грати в шахи навчився в дитинстві, а моїм вчителем був тато. У 17 років я серйозно поставився до шахів, будучи учнем школи. До цього турніру підготувався за допомогою кількох складових. Я був розчарований своєю поразкою в попередніх змаганнях, тому почав постійно тренуватися й грати різні партії, читав книги з мистецтва шахів. Під час підготовки використовував chess.com, а також lichess.org для вивчення та розгадування головоломок. Гадаю, що легше вчитися та грати в Інтернеті, ніж в автономному режимі, адже вигляд дошки, а також технології допомагають швидко вчитися, і ви можете аналізувати ігри та виправляти помилки. Моїм улюбленим гравцем є Боббі Фішер».

Вітаємо переможців турніру «Chess spring 2021 Arena». Нагородження цінними призами відбудеться після завершення карантину. Поки що бажаємо усім учасникам успіхів та наснаги в удосконаленні шахової майстерності.

Пресслужба ТНМУ