Андрій Пігель: «Без лікарні себе не уявляю»

«Дехто з друзів кепкував, мовляв, це не цілком чоловіча робота. Але за кордоном у лікарнях це загальноприйнята практика, навпаки, престижно», – каже Андрій Пігель. Уже рік він працює медбратом у кардіологічному відділенні університетської лікарні.

Саме медицина вабила хлопця ще з дитинства.

«Обрав я медицину через те, що змалку любив допомагати людям. Ще в дитячому садочку всім казав, що стану лікарем. Гадаю, що тоді ніхто мої слова не сприймав серйозно», – каже медбрат.

Андрій не бачив себе в жодній іншій професії. Тому після закінчення школи вступив до Чортківського медичного коледжу. Обирав навчальний заклад за відгуками. Хотів здобути фахові знання. Медицина, зрештою, як і будь-яка інша царина, потребує дуже відповідального ставлення, розуміння роботи та спеціальних навичок. «Моя мати 19 років працює медичною сестрою. Тому добре знаю всі нюанси цієї роботи. Розумів до чого слід було готуватися», – зауважує Андрій Пігель.

Щойно Андрій отримав омріяний диплом, влаштувався на роботу до університетської лікарні. Мовить, що його дуже тепло сприйняли колеги, допомагали, вчили. За це він безмежно їм вдячний. «Зараз без лікарні я себе просто не уявляю! – зізнається Андрій. – На роботу йду з великим задоволенням. Хоча не все гладко буває, інколи важкі чергування випадають, але це дрібниці. Мене тішить, що можу допомагати хворим не лише виконуючи призначення лікаря, а й просто добрим словом, підтримкою. У відділенні багато літніх хворих, їм найбільше потрібне добре слово».

Цікавлюся в Андрія, як сприймають його пацієнти. «При першому знайомстві деякі плутають з лікарем. Не звикли, що чоловік може працювати медбратом», – каже Андрій.

Перші два-три місяці працювати хлопцеві було найскладніше. Тим більше, світом заволоділа пандемія коронавірусу.

З кожним місяцем Андрій Пігель дедалі більше вдосконалюється, знає всі препарати, якими лікарі лікують пацієнтів. Бачив чимало цікавих випадків. Знає, як діяти у критичних ситуаціях.

Медбрат каже, що не збирається зупинятися на досягнутому. В майбутньому хоче стати лікарем. Але, переконаний, потрібно починати із самого початку. «Вважаю, найкраще попрацювати у лікарні, побачити всю «кухню» зсередини. Вже потім знову повертатися за студентську лаву. Тоді маєш практику й розуміння лікарської професії, – зазначає Андрій Пігель.

Мар’яна СУСІДКО