Анастасія Ангеляшко: «Важливо бачити красу в простих, повсякденних речах»

Анастасія Ангеляшко – студентка 3 курсу медичного факультету. Навчаючись на бюджетній формі навчання, отримує академічну стипендію та бере активну участь у громадському житті університету. Про майбутню професію, в якій прагне реалізувати себе, цікаві студентські проєкти та улюблені заняття у вільний час Анастасія розповіла «Медичній академії».

– Навчання в медичному університеті не є легким. Результатом складання літньої екзаменаційної сесії задоволені?

– Сесія була доволі складною й я неабияк хвилювалася, готуючись до неї, але результат мене не розчарував. Все минуло добре. Літня екзаменаційна сесія далася навіть легше, ніж попередня, зимова, яка теж відбувалася в умовах карантинних обмежень. Може, тому, що я, як і всі, вже адаптувалася до нового формату. Хоча, ніде правди діти, ходити на лекції та спілкуватися з викладачами наживо набагато приємніше.

– Ви членкиня команди студентського влогу ТНМУ «Outlook». Яка ваша роль у ньому?

– «Outlook» об’єднав майже тридцять активних, творчих, ініціативних студентів, які розповідають про цікаві події в житті університету, діляться корисною інформацією, анонсують важливі заходи, що відбудуться в альма-матер. Я роблю яскраві заставки та афіші для нашого влогу, допомагаю знімати й монтувати відео. Фото та відео – моє давнє захоплення. Один з перших відеосюжетів, який я зробила ще в школі, був присвячений однокласникам і називався «Гімназія має таланти». Студенткою долучилася до об’єднання «Творчий колектив ТНМУ», бо це чудова можливість реалізувати власні творчі здібності. Вдячна за дружню підтримку засновниці студентського влогу «Outlook» Юлії Бандрівській. Юля й тему для першого відео запропонувала – про шкідливість електронних цигарок для організму людини та захворювання, які вони можуть спричинити. Поміркувавши над сценарієм, записала фаховий коментар на цю тему доцентки кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тетяни Вікторівни Гаріян, а також розмову з молодими людьми, які позбулися або хочуть позбутися цієї згубної звички. Радію, що відео вийшло цікавим та інформативним і вдячна Юлі, чия підтримка додала мені впевненості й допомогла повірити у власні сили. Після вдалого дебюту з’явилися мої відео й на інші важливі теми.

– Які ще цьогорічні події мотивують і додають вам позитивних емоцій?

– Гарні враження залишив Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених, де йшлося про актуальні питання та перспективи сучасної медицини. З огляду на епідемічне становище в Україні та світі, зумовлене пандемією коронавірусу, науковий форум відбувся в онлайн-форматі, що ще збільшило кількість учасників. Я взяла участь у роботі секції «Профілактична медицина, соціальна медицина та ООЗ, медична інформатика, медичне право», де представила свою доповідь про позааудиторну діяльність студентів ТНМУ й посіла третє місце.

– Яка лікарська спеціальність наразі вам найбільше до душі?

– У пріоритеті – дерматологія та косметологія. Недаремно кажуть, що шкіра – дзеркало організму. Кожен хоче, щоб вона була здоровою та гарною. Особливо це актуально для підлітків, які страждають від акне. А я не люблю, коли люди страждають, мені подобається бачити їх щасливими. Задоволені й щасливі пацієнти – найбільший успіх лікаря.

– Коли зацікавилися медициною?

– Я виросла в місті Броди на Львівщині, в сім’ї, з медициною не пов’язаній. Батьки – підприємці. Закінчила гімназію ім. І.Труша, де були профільні класи з поглибленим вивченням певних дисциплін. Вивчала математику, яка мені легко давалася, потім перевелася в хіміко-біологічний клас і захопилася природничими науками. Успішно склала ЗНО та вирішила вступати до медичного університету.

– Навчання – це прекрасно, але й відпочивати треба. Чим займаєтеся на дозвіллі?

– Люблю знімати відео та фотографувати. Знімки роблю переважно на телефон, бо він завжди під рукою й можна зловити цікавий момент. Насолоджуюся гарною природою, пішими прогулянками з доброю музикою. Озеро, ліс – ідеальні місця для відпочинку. Заняття бігом теж додають енергії. А ще – музика. В дитинстві, навчаючись у музичній школі, грати гами на фортепіано не любила, але із задоволенням розучувала мелодії, які мені подобалися. Згодом за браком часу музика відійшла на задній план, а зараз хочу до неї повернутися. Коли на душі сумно – музика допомагає відволіктися, звільнитися від усього поверхневого.

– Подорожувати любите?

– Люблю. Подорожі – наше сімейне захоплення й я вдячна за це батькам. Разом ми відвідали багато країн. Дуже сподобалася, зокрема, поїздка до Франції: Марсель, Монако, Сен-Тропе… Дивовижно гарна Чорногорія, де є і море, і гори, і густі ліси, і мальовничі озера.

– Ваші улюблені свята?

– З дитинства найважливішими для мене є Великдень та Різдво, коли за святковим столом збирається вся родина. Люблю свій день народження – 10 листопада. Наступного року мені виповниться 20.

– Ваші поради студентам – першокурсникам…

– Важливо раціонально планувати свій день. Щоб краще засвоїти ту чи іншу тему, слід користуватися онлайн-ресурсами, дивитися відео. Зосередившись на навчанні, знаходити час і на відпочинок, саморозвиток, відкривати нові грані своєї особистості. Треба вірити у власні сили та можливості, не боятися пробувати щось нове для себе, брати участь у загальноуніверситетських проєктах.

– Ваш улюблений крилатий вислів?

– Олександр Довженко писав про щастя «бачити зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах». Золоті слова! Важливо бачити красу в простих, повсякденних речах.

Лідія ХМІЛЯР