«Ternopil Dental Summit» зібрав провідних стоматологів країни

Дводенна науково-практична конференція з міжнародною участю «Ternopil Dental Summit», що відбулася в конгрес-центрі НОК «Червона калина» й була присвячена 60-річчю ТДМУ, зібрала понад сто учасників: науковців і практикуючих лікарів-стоматологів, студентів та інтернів, які приїхали з різних областей України, а також Австрії.

Степан ЗАПОРОЖАН – проректор ТДМУ, професор, Галина ЄРОШЕНКО – професор Української медичної стоматологічної академії (м. Полтава)

До учасників саміту звернувся проректор з лікувальної роботи ТДМУ, професор Степан Запорожан: «Насамперед хочу передати вітання від ректора ТДМУ, професора Михайла Корди й побажати вам, шановні колеги, продуктивної та успішної праці, цікавого спілкування. Раді вітати вас у залі міжнародних симпозіумів. Як відомо, нашому університету виповнилося 60. Стоматологічному факультету – 10 років і він динамічно розвивається. За останні два з половиною роки для цього зроблено чимало. Зокрема, відкрито тренінговий центр з новим сучасним стоматологічним обладнанням, де студенти здобувають практичні навички, клініко-біохімічну лабораторію. Лікар-стоматолог тепер може обстежити не лише ротову порожнину, а й діагностувати супутні патології пацієнта. Найсучаснішіми фізіотерапевтичними засобами, якими лікують ту чи іншу патологію, поповниться кабінет фізіотерапії. Створено стоматологічне відділення університетської клініки. Науково-практична конференція з міжнародною участю «Ternopil Dental Summit» – це, безумовно, ще один позитивний імпульс для подальшого розвитку стоматології як науки та стоматологічної практики».

Висловивши впевненість, що отримані на форумі нові знання й практичний досвід будуть з успіхом використані, професор Степан Запорожан побажав учасникам саміту плідної роботи, а гостям – гарних вражень від знайомства з ТДМУ та екскурсійної програми – подорожі до святих намолених місць та історичних замків Тернопільщини.

Поділитися досвідом, теоретичними й практичними напрацюваннями в галузі стоматології з молодими колегами, лікарями-інтернами, студентами – так окреслив мету саміту один з його організаторів, доктор медичних наук, доцент ТДМУ Петро Гасюк.

– Згідно з рейтингом 2014-2016 років ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського посідає 1 місце серед медичних вишів України і це поступ, яким пишаємося. На саміт ми запросили найкращих лекторів, які мають вагомі наукові здобутки та досвід їх успішного впровадження у стоматологічну практику. Надзвичайно приємно бачити в цій залі колег з Херсона, Миколаєва, Києва, Полтави, Харкова, Івано-Франківська, Ужгорода. Хмельницького та інших міст, з Віденського медичного університету (Австрія), представників провідних медичних вишів України, де викладають стоматологію, – повідомив Петро Гасюк.

Петро Анатолійович виступив з доповіддю про необхідність інтеграції сучасної науки в стоматологічну практику, в якій розповів про здобутки ТДМУ і, зокрема, про те, що завдяки зусиллям адміністрації вишу завершили капітальний ремонт і закупили новітню апаратуру для стоматологічного відділення університетської лікарні. З 2015 року тут вже приймають пацієнтів. Науковці ТДМУ разом з колегами з Ужгорода, Полтави є співавторами підручників і посібників українською та англійською мовами, їхні здобутки висвітлені в монографіях, які виходять як в Україні, так і за кордоном. Йшлося й про наявні патенти. «І надалі впроваджуватимемо наукові здобутки в клінічну стоматологічну практику, висвітлюватимемо їх в методичних рекомендаціях для практикуючих лікарів. Бо, як відомо, теорія без практики – мертва, практика без теорії – сліпа», – зазначив доповідач.

 

(Зліва направо): Давид АВЕТІКОВ – професор Української медичної стоматологічної академії (м. Полтава), Петро ГАСЮК – доцент ТДМУ

Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургічної стоматології та реконструктивної хірургії Української медичної стоматологічної академії (Полтава) Давид Аветіков свою доповідь присвятив темі «Пластична та реконструктивна хірургія в Україні, перспективи розвитку. Ускладнення та їх профілактика».

Професор Аветіков розповів про роботу очолюваної ним кафедри, наголосивши, що пластична хірургія – це унікальна спеціальність і в Україні працюють видатні хірурги, в яких є чому повчитися. Але загострив він увагу на проблемах в цій галузі медицини, детально проаналізувавши їх причини та наслідки.

«Протезування складних ортопедичних стоматологічних хворих на дентальних імплантатах» – такою була тема виступу доктора медичних наук, доцента Буковинського державного медичного університету Романа Левандовського.

– Моя презентація стосуватиметься проблеми, яка є в усьому світі і якою, на жаль, мало хто займається, – зазначив Роман Адамович. – Йдеться про складне щелепно-лицьове протезування. Є багато клінік, де успішно виконують операції з видалення злоякісної чи доброякісної пухлини, оперативно допомагають при травмі – вогнепальній, спортивній чи такій, що сталася внаслідок нещасного випадку в побуті. Натомість небагато клінік в світі займаються протезуванням з відновленням втрачених функцій, бо це копітка справа, що забирає багато часу. Але після успішного протезування такі пацієнти знову повертаються до повноцінного активного життя, тому цей напрямок медицини надзвичайно важливий.

Доповідач поділився досвідом успішного використання новітніх методик у галузі протезування з використанням дентальних імплантатів.

Євген КОСТЕНКО – професор Ужгородського національного мед університету

Цікавою була доповідь доктора медичних наук, доцента ТДМУ Наталії Гасюк «Новий погляд на патогенетичні механізми генералізованого пародонтиту з позиції поліморфізму ядерного фактора транскрипції NF-kB1». Увагу присутніх привернули й інші виступи. Зокрема, доктор медичних наук, професор Ужгородського національного університету, академік УАН Євген Костенко порушив проблему контролю за якістю стоматологічної допомоги населенню.

 

Антонія ФАРТУШНА ­ лікар-стоматолог, Віденський медуніверситет (Австрія)

«Мотивація до змін: нові погляди на співпрацю пацієнта та лікаря-стоматолога» – такою була тема доповіді представниці Віденського медичного університету (Австрія) Антонії Фартушної. Про жувальну ефективність як діагностичний критерій в ортопедичній стоматології вів мову доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри пропедевтики ортопедичної стоматології Української медичної стоматологічної академії (Полтава) Дмитро Король. Досвідом застосування сучасної 3D рентгенодіагностики в практиці лікаря-стоматолога поділилася кандидат медичних наук, асистент кафедри пропедевтики ортопедичної стоматології Української медичної стоматологічної академії (Полтава) Юлія Коробейнікова.

 

Загалом усі виступи були цікаві та актуальні. Важливі теми порушували й на секційних зсіданнях. Завідувачі та завучі кафедр ортопедичної стоматології ВНЗ України взяли участь у виїзному засіданні опорної кафедри ортопедичної стоматології, де обговорили актуальні питання оптимізації навчального процесу. Ще одним пунктом програми симпозіуму став розіграш подарунків та безкоштовної участі у практичних майстер-класах від партнерів заходу. Під час майстер-класів з імплантології, реставрації зубів, ендодонтії, що відбулися в рамках конференції, їх учасники мали змогу вдосконалити свої практичні навички та поглибити знання з використання перспективних методик і сучасних технологій у стоматології.

Лідія ХМІЛЯР,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)