Іноземні студенти співали українських пісень, аби підтримати хворих дітей

Іноземні студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського щорічно навесні зорганізовують масштабні доброчинні заходи, аби допомогти дітям Тернополя, які найбільше потребують підтримки. Цьогорічна програма спрямована на збирання коштів для дітей з хронічними захворюваннями, сім’ї яких не можуть дозволити собі сплачувати медичні рахунки. Студенти обрали ту малечу, хвороби якої є невиліковними, тож хлопчики та дівчатка змушені впродовж свого життя боротися з ними. Також частину коштів студенти планують спрямувати в школу цукрового діабету для закупівлі засобів медичного призначення для маленьких пацієнтів цієї школи.
Доброчинну програму іноземні студенти нашого університету розпочали 20 квітня з промоакції на Театральному майдані. Вони грали в ігри з маленькими тернополянами, співали й танцювали, а також розповідали про мету заходу. Студенти ТДМУ отримали чималу підтримку від тернополян, адже всі пісні вони виконували винятково українською мовою. Містяни підтримували атмосферу свята, яку створили майбутні медики, танцювали та співали разом з ними.
Наші студенти під час промоакції продавали квитки на доброчинний концерт і ласощі з Нігерії. В організації їх підтримали українські студенти. Також мешканці обласного центру своїми пожертвами охоче долучалися до благодійної справи.
«Влаштовувати такі акції нелегко, бо недостатньо лише зробити відео й запостити в соцмережу, щоб люди прийшли та послухали нас. Необхідно донести до тернополян важливість того, що робимо. Хочу, щоб багато людей про це дізналося. Раді бачити, що люди нас підтримують», – зазначив студент шостого курсу ТДМУ та головний організатор заходу Соломон Есо Акінсола.
В актовій залі адміністративного корпусу ТДМУ 21 квітня відбувся благодійний концерт. У його програмі були представлені творчі номери українських та іноземних студентів.
Музичні композиції у своєму виконанні подарував гурт ТДМУ «One by one», до складу якого входять Сергій Лобазов (стоматологічний факультет), Ольга Петрова (стоматологічний факультет), Володимир Серемуля (медичний факультет), Світлана Рущинська (медичний факультет).
Студентка другого курсу медичного факультету Софія Копитчак разом зі своїм партнером у бальних танцях виконала запальне ча-ча-ча та джайв.
Своїм вокалом усіх присутніх зачарував Хуберт Мікоша. Студент першого курсу Вініт Масл виконав ліричну індійську пісню, а допоміг йому в цьому однокурсник Ваібхав Тріпаті.
Родзинкою концерту став квартет «Калина чорна». Студенти ТДМУ заспівали попурі з українських пісень. До складу гурту увійшли Естер Омоніджо Опеємі, Окі Бабас Пуамус, Чіка Ісігузо Преціос, Сара-Еуніс Діллі.
Естер Омоніджо Опеємі виконала ліричні пісні, які спонукали кожного присутнього задуматися про важливі речі у житті.
Цього дня своїм вокальним співом також потішила Біфуга Саксес. Фатунде Толуваладе презентував власну постановку сучасного танцю. До сліз розчулив дует іноземних студентів, які виконали пісню про кохання. Ще одна музична композиція прозвучала від студентки Сари.
На завершення заходу з словами подяки та піснею виступив Соломон Есо Акінсола.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА