Ювіляри вересня

2 вересня виповнилося 80 років завідувачу кафедри травматології, анестезіології та військової хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти, докторові медичних наук, професору Вікторові Григоровичу РИНДЕНКУ.

Вельмишановний Вікторе Григоровичу!

Сердечно вітаємо Вас з 80-літтям!

Колектив ТДМУ щиро шанує Вас як одного з найталановитіших випускників першого покоління, видатного вченого та клініциста-ортопеда-травматолога, відомого в Україні й за її межами.

Після закінчення Тернопільського державного медичного інституту, двох років практичної роботи ортопедом-травматологом у Бучацькій ЦРЛ Тернопільської області, навчання в аспірантурі Харківського НДІ травматології та ортопедії імені професора М.І. Ситенка Ви пройшли понад 50-літній трудовий шлях від асистента Українського інституту вдосконалення лікарів до професора, керівника клініки складної травми Харківського НДІ імені М.І. Ситенка, керівника клініки політравми Харківської міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної допомоги імені проф. О.І. Мещанінова, завідувача кафедри травматології, анестезіології та військової хірургії ХМАПО.

Ви стали одним з провідних спеціалістів у лікуванні хворих з військово-бойовою політравмою та надання медичної допомоги пораненим у війні на сході України.

Окрема сторінка Вашої діяльності – чотирирічний період роботи в госпіталі Лівійської Джамахірії, яка відзначила Вас державною нагородою.

Особливо цінуємо Вашу співпрацю з нашим університетом у підготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічних кадрів, проведенні наукових досліджень.

Ваша сумлінна праця відзначена Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР, численними грамотами й подяками керівництва інституту та академії.

Ваші порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів, науковців і викладачів.

Бажаємо Вам, вельмишановний Вікторе Григоровичу, доброго здоров’я, невичерпного життєвого оптимізму, творчого натхнення, нових успіхів у Вашій благородній діяльності, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, активного та щасливого довголіття.

Нехай здоров’я, радість і достаток

Сипляться, немов вишневий цвіт,

Хай малює доля з буднів свято

І дарує Вам багато літ!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського


3 вересня виповнилося 80 років почесному професорові ТДМУ, багаторічному завідувачу відділу опіків очей, пластичної офтальмохірургії, кератопластики і кератопротезування Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України, докторові медичних наук, професору Станіславові Андрійовичу ЯКИМЕНКУ.

Вельмишановний Станіславе Андрійовичу!

Сердечно вітаємо Вас з 80-літтям!

Колектив ТДМУ щиро шанує Вас як одного з перших найталановитіших випускників, почесного професора нашого університету, видатного вченого й клініциста-офтальмолога, відомого в Україні та за її межами.

Після закінчення Тернопільського державного медичного інституту та семи років практичної роботи офтальмологом в Узбекистані Ваша 50-літня наукова й лікувальна діяльність, трудовий шлях від аспі- ранта до професора пройшли в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України. Впродовж 28 років Ви виконували функції вченого секретаря та заступника голови спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій. Майже 30 років Ви реалізовували свій великий досвід і творчий потенціал як завідувач відділу опіків очей, відновлювальної пластичної офтальмохірургії, кератопластики і кератопротезування, керівник Всеукраїнського офтальмологічного опікового центру, багаторічний член правління наукового товариства офтальмологів України, член редколегії «Офтальмологічного журналу», голова комітету з медичної етики інституту. Ви виконали майже 13 тисяч офтальмологічних операцій, зокрема, понад тисячу операцій кератопротезування, що є унікальним у світовій практиці. Серед вдячних пацієнтів – громадяни не лише України і держав СНД, а й багатьох країн близького та далекого зарубіжжя, що принесло Вам світове визнання.

Особливо цінуємо Вашу співпрацю з нашим університетом у процесі розробки методики застосування ксенокератоімплантантів у клінічній практиці.

Визнанням високого професіоналізму, наукового й клінічного авторитету свідчить обрання Вас членом Міжнародної асоціації з кератопротезування, почесним членом офтальмологічних товариств Болгарії та Китаю, присвоєння Кембриджським міжнародним біографічним центром почесного звання «Людина ХХ століття».

За сумлінну працю Ви нагороджені Почесними грамотами МОЗ і НАМН України, дипломом першого ступеня ВДНГ України, удостоєні премії імені В.П.Філатова.

Ваші порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів, науковців і викладачів.

Бажаємо Вам, вельмишановний Станіславе Андрійовичу, доброго здоров’я, невичерпного життєвого оптимізму, творчого натхнення, нових успіхів у Вашій благородній діяльності, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, активного та щасливого довголіття.

Хай злагода буде, хай буде любов,

Хай тисячу раз повторяються знов

Хороші, святкові і пам’ятні дні,

Хай сонце всміхається Вам у житті!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського


11 вересня виповнюється 60 років завідувачу кафедри медичної реабілітації ТДМУ, професорові Ігорю Романовичу МИСУЛІ.

Вельмишановний Ігоре Романовичу!

Сердечно вітаємо Вас з 60-літтям!

У стінах університету Ви здобули вищу медичну освіту, успішно пройшли 37-літній трудовий шлях аспіранта, асистента, старшого викладача, доцента кафедри патологічної фізіології, завідувача кафедри екстремальної та військової медицини, а останні 17 років – завідувача кафедри медичної реабілітації.

Особливо цінуємо понад 16-літній період Вашої діяльності: спочатку проректором з навчальної роботи, а останні понад 6 років – першим проректором університету. На посаді проректора Ви проявляли новаторський підхід до організації наукового та навчального процесу, підготовки й виховання молодих спеціалістів, організовували впровадження у навчальний процес нових технологій навчання.

Свій великий досвід і науково-педагогічний потенціал Ви реалізовуєте також як відповідальний секретар редакції журналу «Медична освіта», визнаного ВАК України, член спеціалізованої вченої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій при Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського, член експертної ради Державної акредитаційної комісії України та методичної ради Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти Міністерства охорони здоров’я України, а останні роки також як науковий куратор університетської бібліотеки, голова науково-методичної комісії з охорони здоров’я і соціального забезпечення при Міністерстві освіти і науки України.

Колектив університету глибоко поважає й щиро шанує Вас як одного з найталановитіших випускників другого покоління, відомого в Україні вченого, висококваліфікованого клініциста-реабілітолога, досвідченого педагога та вихователя студентської молоді за багаторічну невтомну працю, високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх службових і громадських обов’язків.

Ваша професійна та громадська діяльність відзначені знаком «Відмінник освіти України», медаллю Арсена Річинського, Почесними грамотами МОЗ України, Кабінету Міністрів України, Тернопільської обласної ради та обласної державної адміністрації, обласного управління охорони здоров’я, Тернопільської міської ради.

Ваші порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів, науковців і викладачів.

Бажаємо Вам, вельмишановний Ігоре Романовичу, міцного здоров’я, невичерпного творчого натхнення, нових успіхів у Вашій благородній діяльності, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, довгих років радісного щасливого життя.

Бажаєм успіхів великих у роботі

Й побільше творчих Вам натхнень.

Нехай минають завжди всі турботи

І хай приносить радість кожен день!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського


11 вересня виповнюється 80 років ветеранові ТДМУ, багаторічному асистенту кафедри загальної хірургії, тепер – інспекторові навчального відділу Анатолію Івановичу ПАЛАМАРЧУКУ.

Вельмишановний Анатолію Івановичу!

Сердечно вітаємо Вас з 80-літтям!

У стінах університету Ви здобули вищу медичну освіту, а згодом, після двох років практичної лікарської роботи, громадської та виховної діяльності в альма-матер, успішно пройшли 55-літній трудовий шлях клінічного ординатора та асистента кафедри загальної хірургії.

Останні 18 років Ви поєднували педагогічну і наукову роботу з виконанням функцій помічника ректора та інспектора навчального відділу, де проявлялося Ваше вміння працювати з людьми, організаторський талант і великий досвід роботи в рідному університеті.

Усім пам’ятна Ваша активна участь у виховному процесі, в громадській діяльності, у створенні музею та книги про історію університету, а тепер, зокрема, як заступник голови університетської комісії соціального страхування, один з організаторів асоціації випускників університету, активний дописувач газети «Медична академія».

Колектив університету глибоко поважає й щиро шанує Вас як одного з талановитих перших випускників, висококваліфікованого клініциста, досвідченого науковця, педагога та вихователя студентської молоді за багаторічну невтомну працю, високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх службових і громадських обов’язків.

Ваші порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів і викладачів.

Бажаємо Вам, вельмишановний Анатолію Івановичу, доброго здоров’я, невичерпного життєвого оптимізму, творчого натхнення, нових успіхів у Вашій благородній діяльності, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, активного та щасливого довголіття.

Нехай добром наповнюється хата,

Достатком, щирістю і сонячним теплом,

Хай буде вірних друзів в ній багато,

Прихильна доля огорта крилом!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського


14 вересня виповнюється 80 років ветеранові ТДМУ Павлові Кириловичу ШУСТЕРУ.

Вельмишановний Павле Кириловичу!

Сердечно вітаємо Вас з 80-літтям!

У стінах університету Ви здобули вищу медичну освіту, а згодом, після трьох років практичної лікарської роботи, успішно пройшли майже 10-літній трудовий шлях асистента кафедри патологічної анатомії.

Особлива сторінка Вашої діяльності – 12-літнє керівництво Тернопільським філіалом Чортківського медичного училища.

Усім пам’ятна Ваша активна виховна та громадська діяльність, зокрема, головою профкому інституту.

Колектив університету глибоко поважає й шанує Вас як досвідченого педагога та вихователя студентської молоді за багаторічну невтомну працю, високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх службових і громадських обов’язків.

Ваші порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів і викладачів.

Бажаємо Вам, вельмишановний Павле Кириловичу, доброго здоров’я, невичерпного життєвого оптимізму, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, активного та щасливого довголіття.

Бажаємо щастя, здоров’я і сили,

Щоб довгі літа плечей не схилили,

Щоб спокій і мир панували на світі,

Щоб радість знайшли Ви в онуках і дітях!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського


21 вересня виповнюється 80 років ветерану ТДМУ доцентові Анатолію Андрійовичу СКЛЯРУ.

Вельмишановний Анатолію Андрійовичу!

Сердечно вітаємо Вас з 80-літтям!

У стінах університету Ви здобули вищу медичну освіту, а згодом, після 23-х років практичної лікарської роботи, захисту кандидатської дисертації, успішно пройшли 29-літній трудовий шлях доцента курсу нейрохірургії, який впродовж 22-х років очолювали.

Колектив університету глибоко поважає й щиро шанує Вас як одного з талановитих випускників першого покоління, відомого в Україні науковця, висококваліфікованого клініциста-нейрохірурга, досвідченого педагога та вихователя студентської молоді за багаторічну невтомну працю, високий професіоналізм, надзвичайну скромність, сумлінне виконання своїх службових і громадських обов’язків.

Активною була Ваша громадянська позиція, громадська діяльність, зокрема, як куратора студентських груп, лектора товариства «Знання».

Ваша професійна та громадська діяльність відзначені численними подяками ректора університету.

Ваші порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів, науковців і викладачів.

Бажаємо Вам, вельмишановний Анатолію Андрійовичу, доброго здоров’я, невичерпного життєвого оптимізму, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя та затишку, активного й щасливого довголіття.

Нехай добром наповнюється хата,

Достатком, щирістю і сонячним теплом,

Хай буде вірних друзів в ній багато,

Прихильна доля огорта крилом!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського


27 вересня відзначатиме ювілейний день народження завідувач підготовчого від-ділення ТДМУ Лариса Віталіївна НАЛІЖИТА.

Вельмишановна Ларисо Віталіївно!

Сердечно вітаємо Вас з ювілейним днем народження!

Після закінчення Тернопільського державного педагогічного інституту, п’яти років роботи за фахом, Ви у стінах Тернопільського медуніверситету успішно пройшли понад 20-літній трудовий шлях: спочатку літературного редактора видавництва «Укрмедкнига», згодом – викладача підготовчого відділення, яке впродовж останніх чотирьох років очолюєте.

Колектив університету глибоко поважає й щиро шанує Вас як досвідченого педагога за багаторічну невтомну працю в одному з найважливіших підрозділів, високий професіоналізм, сумлінне виконання своїх службових і громадських обов’язків.

Ваша професійна та громадська діяльність неодноразово відзначені подяками ректора університету.

Ваші порядність, працелюбність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування.

Бажаємо Вам, вельмишановна Ларисо Віталіївно, міцного здоров’я, невичерпного творчого натхнення, нових успіхів у Вашій благородній діяльності, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, довгих років ра-дісного та щасливого життя.

Хай сміється доля, мов калина в лузі,

У родиннім колі, серед вірних друзів.

Хай крокують поруч вірність і кохання,

Хай здійсняться мрії і усі бажання!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського