Щоб зберегти життя ненародженій дитині

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського провели просвітницьку акцію «Збережи життя ненародженій дитині», метою якої є привернення уваги суспільства до проблеми абортів та формування культури відповідального материнства та батьківства.

Це – маленька практична справа у вихованні в молоді поваги до життя ненароджених дітей. Разом зі студентами розробили просвітницькі листівки та розмістили їх у тролейбусах і міських автобусах. Звичайно, ми не охопили всі одиниці громадського транспорту, але 80 кольорових листівок нагадуватимуть тернополянам і гостям міста про нашу спільну відповідальність за життя ненароджених дітей. На нашу думку, завдання громади та держави – бути уважними до самотніх вагітних жінок і сімей, які перебувають у важких життєвих обставинах та очікують дитину, щоб, власне, допомогти їм в їхніх потребах і запобігти абортам. Водночас нам потрібно формувати свідоме відповідальне ставлення молоді до питань планування сім’ї та дітей.

Юрій Дячина, студент 4 курсу медичного факультету, співорганізатор акції: «Не завжди говоримо про аборт публічно, але дуже важливо інформувати краян про цю проблему, щоб ми всі разом думали, як зберегти життя ненародженим дітям, а не позбуватися їх».

Христина Дарморост, студентка 4 курсу медичного факультету, учасниця акції: «Наші просвітницькі листівки звернені до сердець та сумління матерів і батьків, які стоять перед вибором: зберегти життя «небажаній дитині» чи позбутися її. Коли йдеться, наприклад, про соціальні причини абортів, розуміємо, що така постановка питання не витримує жодної критики. Як майбутні фахівці медичної галузі, хочемо оберігати життя людей, у тому числі, маленьких, ніким не захищених ненароджених діток».

Данило Данилюк, студент 2 курсу фармацевтичного факультету, учасник акції: «Тішуся, що зробив свій внесок у цей захід. І якщо наші листівки вплинуть хоча б на одну людину й вона задумається та вирішить зберегти життя своїй ще ненародженій дитині – це буде дуже добре».

Висловлюємо вдячність усім студентам, які допомогли провести просвітницьку акцію: четвертокурсникам медичного факультету Юрію Дячині, Христині Дарморост, Богдану Парастюку, Любові Слободі, Наталії Бойко, Антоніні Круковець, другокурсникам фармацевтичного факультету Юрію Дубовому та Данилу Данилюку, магістрантці ННІ медсестринства Христині Юхимчук, а також доценту кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін Сергію Бондаренку.

Окрема подяка тернопільському художнику Назарію Б’ялому, картини якого використали як ілюстрації на листівках.

Також дякуємо адміністрації Тернопільського державного медичного університету та начальникові управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради Ігорю Мединському за сприяння у проведенні заходу.

Ольга ХРИСТЕНКО,

доцент кафедри філософії та суспільних наук ТДМУ, ініціатор акції

Share on Google+
Tweet about this on Twitter