Хор та «Арт-драма» представили нову програму колядок і щедрівок

Коляди хору ТДМУ слухає голова облдержадміністрації Степан БАРНА

Без дзвінкої коляди та щирого щедрування хористів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського важко уявити Різдвяні свята. Щороку творчий осередок викладачів і студентів готує нову програму, аби донести до всіх радісну звістку про народження Ісуса Христа. Розпочали свої віншування учасники хору й представники театральної студії «Арт-драма» 16 січня. Їх радо зустрічали у кожному корпусі ТДМУ, Тернопільській обласній державній адміністрації, лікувальних закладах міста та хоспісі.

Ректор ТДМУ, професор Михайло КОРДА дякує колядникам

Ректор університету, професор Михайло Корда зазначив, що хоровий колектив вишу став візиткою, його колядок з нетерпінням очікують у різних установах міського та обласного значення. Він наголосив, що нині дуже важливо на власному прикладі та за допомогою активної діяльності пропагувати українську культуру, її пісенну спадщину. «Є такий вислів, що майбутнє має лише той народ, який плекає свою мову й культуру. Ви гідно виконуєте ці важливі завдання. Від себе ґарантую всіляку підтримку, аби хоровий колектив і театральна студія мали всі умови для подальшого розвитку, втілення творчих задумів і планів», – додав Михайло Михайлович.

Слова подяки хористи й представники театральної студії «Арт-драма» отримали від голови профкому ТДМУ Петра Лихацького, який побажав усім спокійних і щасливих свят.

У нашому виші разом з підготовкою висококваліфікованих фахівців медичної галузі виховують майбутніх патріотів України з щирим серцем і милосердним ставленням до тих, хто потребує опіки та допомоги. Особливо зворушливим було щедрування представників ТДМУ 18 січня в Тернопільській обласній лікарні «Хоспіс». Усі композиції викладачі та студенти виконали з особливим трепетом.

Керівник закладу Андрій Паламарчук висловив щиру подяку представникам медичного університету. Він наголосив, що подібні візити є надзвичайно потрібними як персоналу, так і пацієнтам. Останнім це допомагає отримати незабутні хвилини радості, а працівникам – натхнення для подальшого виконання своєї нелегкої місії.

Напередодні Водохреща хористи та актори ТДМУ завітали і в Тернопільську обласну державну адміністрацію, де створили своїм виступом святковий настрій.

«Приємно бачити, що викладачі й майбутні лікарі не лише плідно працюють у напрямку розвитку нашої медицини, а й примножують наші традиції. Ви сьогодні зробили наш день, а саме створили святковий настрій на кілька тижнів вперед. Зичу вам миру, злагоди, добробуту та всіх гараздів», – побажав голова облдержадміністрації Степан Барна.

Лікар-інтерн другого року навчання та художній керівник хору ТДМУ Тарас Бідованець зазначив, що впродовж трьох років практики колядування у співочого колективу нашого університету сформувався свій репертуар. «Скажімо, «Щедрик» і «Народився Бог на санях» постійно просять виконати викладачі й студенти. Цього року маємо дві нові щедрівки «Пречиста діва», «Вітальна». Щодо нових композицій, то обираємо ту, яка сподобалася. Спершу всі учасники хору слухають пісню й висловлюють власні міркування. Зде-більшого всі рішення приймаємо колективно», – додав Тарас.

Як розповіла студентка третього курсу Єлизавета Баран, нині хор налічує 35 осіб. За її словами, торішнього вересня прийшло багато нових учасників, особливо студентів першого та другого курсів. «Досі є потреба в чоловічих голосах, особливо тенорах. Ми дуже б хотіли, аби чоловіча частина нашого хору зростала у кількості. Щодо найближчих планів, то плануємо виступити на фестивалі колядок, який відбудеться наступного тижня у Палаці культури «Березіль», – додала Єлизавета.

Тарас БІДОВАНЕЦЬ – художній керівник хору ТДМУ, лікар-інтерн

Студентка шостого курсу медичного факультету Тетяна Клопотюк є учасницею театральної студії нашого університету «Арт-драма». Їй не вперше у вертепі доводиться грати роль Смерті. Цей образ дівчину не лякає, адже в студії вона має можливість втілювати власний творчий талант по-різному.

«Я в театральному гуртку від першого дня його заснування. З шестикурсників і першопрохідців «Арт-драми» є ще Юрій Петришин. Нам дуже подобається реалізовувати власні акторські здібності. Вперше вертепне дійство ми представили в університеті два роки тому. Нині нашим керівником є акторка драматичного театру Христина Гуменюк, яка робить для нас чудові постановки й уміє спрямувати у правильне русло. Цього року ми зробили спільну з хором Різдвяну програму. За відгуками друзів і знайомих, вона вийшла вдалою та цікавою. Сценарій вертепу нам склала Христина Євгенівна. Вона його оптимізувала, щоб у ньому була відображена суть вертепу і вистачило часу для колядок і щедрівок», – поділилася враженнями Тетяна Клопотюк.

Після колядування хористи готуватимуть програму з нагоди чергової річниці з дня народження Тараса Шевченка, а учасники студії «Арт-драми» – постановку нової вистави.

Доброю традицією стало те, що кошти, які наш творчий колектив отримав під час колядування, спрямують на доброчинність. Торік хористи придбали необхідні речі, обладнання, засоби лікарського призначення для потреб Тернопільської обласної лікарні «Хоспіс» та гематологічного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні.

Цього року всі зібрані кошти також використають з благодійною метою. Як зазначив Тарас Бідованець, зараз учасники хору та театральної студії вивчають потреби й запити того чи іншого лікувального закладу, аби спрямувати гроші туди, де вони будуть найнеобхідніші.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)

Поділитись:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page