Формуючи національну свідомість у молоді

Патріотичне виховання є складовою частиною загального виховного процесу. Нині, коли російський агресор окупував український Крим, розв’язав війну на Донбасі, патріотичне виховання набуло вкрай важливого значення. І приємно, що в цьому й наші студенти проявляють неабияку активність, здебільшого спрямовану на волонтерську допомогу.

На кафедрі онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини в навчальному процесі викладачі допомагають формуванню національної свідомості в молоді, пробуджують інтерес до вивчення історії своєї держави, спонукають уболівати за майбутнє України. На жаль, вже загинуло дуже багато людей і гинуть, які боролися й борються за нашу волю, за демократію, за майбутнє нашого народу, за кращу Україну. І це урок.

Вже традиційно викладачі кафедри разом зі студентами щорічно проводять зустрічі і вшановують ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Напередодні Дня волонтера в актовій залі обласного онкологічного диспансеру відбулася чергова зустріч кураторських груп з наставниками та колективом кафедри, яку зорганізував учасник АТО, доцент М.І. Домбрович. Цікава і зворушлива розповідь про мужніх, незламних українців та презентації про героїчні подвиги співвітчизників, про роботу медиків, про будні й свята на війні та в госпіталі викликали шанобливе ставлення, захоплення та повагу. Після завершення зустрічі вшанували пам’ять тих, хто загинув. Важко усвідомлювати, що українські сім’ї втратили своїх синів, батьків, братів, які могли б жити й жити. І вони дали нам нове життя, нове розуміння та нові мрії. Вони показали, що українці справді вільний та сильний народ. Без рабства в душі й з любов’ю в серці вони дарують нам новий світ. Тож не будьмо байдужими.

Ніна ЗАГУРСЬКА,

асистентка кафедри онкології, променевої діагностики

і терапії та радіаційної медицини