У Тернопільській університетській лікарні відкрили центр політравми

На урочистості завітала й в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун

Напередодні Нового року приємна подія відбулася в Тернопільській університетській лікарні – став до ладу сучасний центр політравми. На урочистості з нагоди відкриття завітала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка разом з головним лікарем університетської лікарні Василем Бліхарем і завідувачем Олегом Ємяшевим перерізала стрічку новоствореного медичного підрозділу.

В урочистостях узяли участь народні депутати України Олег Барна, Роман Заставний, голова обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, начальник управління охорони здоров’я ОДА Володимир Богайчук, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда, медичні працівники та пацієнти лікувального закладу.

Присутні на церемонії відкриття оглянули сучасний центр політравми та медичну апаратуру.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун привітала всіх мешканців Тернопільщини та фахівців університетської лікарні з цією значимою для розвитку медицини краю подією:

«Мені надзвичайно радісно бути на такій урочистій події, серед вас. Відкриваємо новий, сучасний, добре оснащений центр політравми. Це перший такого високого рівня в Україні медичний підрозділ невідкладної допомоги. Найкращий центр політравми, який вдалося створити тернопільським медикам. Він зорганізований задля того, аби медичні фахівці могли врятувати щонайбільше пацієнтів, яких доправляють з усієї області з політравмами. Звісно, сьогодні бачимо тут багато всілякої апаратури, але набагато важливішими є люди, які будуть надавати цей вид допомоги. Мені відомо, що ваші хірурги пройшли спеціалізоване навчання за курсом «Підтримка життя під час травми», яке базується на найсучасніших підходах до лікування політравми. Курс було розроблено для підвищення кваліфікації професіоналів та їхніх умінь, спрямованих на відпрацювання навичок у першу годину після того, як травмованого пацієнта доправили до медичного закладу. Адже, за статистикою, втрачаємо 50 відсотків пацієнтів у перші дві години після травми, а коли їх доправлять до такого сучасного центру, матимемо впевненість та ґарантію того, що вони виживуть. Це один з найважливіших чинників, коли наша «швидка» може доправити пацієнта з політравмою у спеціалізований заклад. Тому дуже важливо, що в Тернополі є центр, де будуть правильно, за міжнародними стандартами надавати невідкладну меддопомогу за політравми. В перспективі маємо налагодити відмінну роботу бригад екстренної допомоги, аби вони злагоджено працювали з медиками центру політравми. Також хочу запросити на стажування ваших медиків до 17-ої Київської міської лікарні, де якісно та за сучасними стандартами надають таку меддопомогу. Вони готові до співпраці та запрошують ваших спеціалістів до свого закладу, аби продемонструвати методики, за якими надають допомогу хворим з політравмами. Хочу висловити щиру вдячність народним депутатам України від вашого краю, голові ОДА, голові обласної ради, які зацікавлені у медичних реформах, роблять реальні кроки для цього й створюють разом з медиками такі умови, коли пацієнт – у центрі уваги та може отримати висококваліфіковану меддопомогу».

Пряма мова

Степан Барна, голова облдержадміністрації:

«Для Тернопільщини дуже важливе відкриття сучасного, створеного за всіма стандартами центру політравми. Це засвідчує, що медицина у великих пріоритетах у нашому краї. Це робота спільна – обласної адміністрації, обласної ради, народних депутатів України, медиків університетської лікарні. Загалом з коштів медичної державної субвенції ми витратили на створення та облаштування центру політравми сім мільйонів гривень. Нині медична галузь спрямована на те, аби кошти йшли за пацієнтом, а він натомість отримав якісну медичну послугу. За два останні роки ми витратили 120 мільйонів гривень для поліпшення якості надання медичних послуг – від третинного рівня надання меддопомоги й до первинної ланки, зокрема сільських амбулаторій. Робимо все можливе, щоб уже в січні чи лютому відкрити в університетській лікарні кардіохірургічний центр з новітнім обладнанням, яке дозволить проводити високотехнологічні операції пацієнтам з кардіальною патологією, а відтак зменшити кількість хворих і поліпшити показники виживаності. Вже закупили на умовах державно-приватного партнерства один ангіограф, а державним коштом придбаємо ще один. Загалом зосередження уваги на фінансуванні об’єктів охорони здоров’я області третинного рівня знаходить підтримку на рівні керівництва держави. Починаючи з 2015 року, активізували відбудову, реконструкцію, ремонт і забезпечення сучасним обладнанням медзакладів, де високоякісні медичні послуги можуть отримати краяни».

Василь Бліхар, головний лікар Тернопільської університетської лікарні, доктор медичних наук:

«Найперше хочу подякувати за високу оцінку нашої роботи зі створення центру політравми. Варто зазначити, що це зробила команда однодумців у білих халатах, які переосмислили та налаштувалися на роботу за новими сучасними стандартами невідкладної меддопомоги. Вже в найближчому майбутньому можемо забезпечити мешканців нашої області наданням кваліфікованої високоспеціалізованої меддопомоги. Хочу висловити вдячність усім, хто долучився до створення такого центру, особливо – керівникові управління охорони здоров’я ОДА Володимирові Богайчуку, з яким у тісному тандемі вирішуємо медичні питання. Майбутнє нашої медицини – за сучасними, оновленими методами та стандартами меддопомоги й відкриття центру політравми чи не найкраще підтвердження цьому».

Варто зауважити, що новостворений центр політравми відповідає всім державно-будівельним нормативам. Створення центру на базі Тернопільської університетської лікарні обґрунтоване зростанням кількості важких травм і задля оптимізації надання невідкладної допомоги хворим з полі-травмою, подальших складних реконструктивних втручань, реабілітаційного лікування. Щодо структури центру, то він містить приймальне відділення, складовою якого є відділення інтенсивної терапії для хворих з політравмою, операційний блок для виконання невідкладних маніпуляцій та хірургічних втручань, відділення ортопедичного стаціонару з операційним блоком на чотири операційних, укомплектованих найсучаснішим обладнанням. У структурі стаціонару працює підрозділ реабілітації, де з пацієнтами займаються кваліфіковані фахівці з перших днів після травми до повного відновлення функції, а також відділення торакальної хірургії, нейрохірургії, абдомінальної та судинної хірургії».

Лариса ЛУКАЩУК,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin