Університет посів перше місце серед медичних вишів України у Вебометричному рейтингу

У січні було опубліковано нову версію Вебометричного рейтингу університетів світу, в якому оприлюднено піврічні підсумки щодо представлення діяльності вишів в Інтернет-просторі. Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського посів перше місце серед медичних ВНЗ і 21 місце серед 327 українських закладів вищої освіти.

Головною метою рейтингу є сприяння академічної присутності в Інтернеті, підтримання відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу.

Аби досягти цієї мети, публікація рейтингів є одним з найпотужніших і найефективніших інструментів для запуску та консолідації процесів зміни в наукових колах, підвищення прихильності науковців і створення вкрай необхідних у ХХІ сторіччі довгострокових стратегій. За Web-показниками оцінюють діяльність університетів, з урахуванням його заходів та їх актуальності й впливу. Web-присутність повинна бути надійним дзеркалом університету.

Рейтинг кожного університету визначають за такими параметрами:

Presence (присутність) – кількість присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google.

Visibility (or Impact) (вплив) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету (external inlinks) та кількості доменів, з яких ці посилання надходять (referring domains). На думку авторів, кількість таких лінків свідчить про видимість університету та важливість опублікованих матеріалів (велика частина таких лінків служить подібно до цитування в бібліографії).

Excellence (or Scholar) (висока якість) – наукові статті, які опублікували автори університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group.

Рейтинг складають з 2004 року та публікують двічі на рік (у червні-липні й січні). Його складає Лабораторія кіберметрики Національної дослідницької ради Іспанії, що діє при Міністерстві науки та інновацій цієї.

Прес-служба ТДМУ

Share on Google+