Турецькі студенти-медики стажувалися на лікувальних базах ТНМУ

Цього року вже вдруге відбувся обмін на літню практику студентів-медиків між ТНМУ та Бахчешехірським університетом (Стамбул, Туреччина). Протягом двох тижнів на лікувальних базах нашого міста пройшли практику п’ятеро студентів: Артун Кйокен, Бурхан Йозкан, Деніз Дерелі, Вейсел Коркут, Хілал Айбюке Їлдіз.

Зустріч ректора ТНМУ, професора Михайла КОРДИ зі студентами Бахчешехірського університету (Стамбул, Туреччина)

Студенти мали можливість отримати унікальний практичний досвід роботи в навчальному центрі малоінвазивних оперативних технологій під керівництвом асистента Костянтина Походуна та самостійно провести маніпуляції на тренажерах і в умовах експерименту на тварині.

Кілька днів студенти працювали в Тернопільській університетській лікарні, де пройшли практику у хірургічних відділеннях різного профілю: абдомінальна, торакальна хірургія, ортопедія та травматологія й відділення малоінвазивної хірургії.

Також іноземні гості практикувалися в Тернопільській обласній дитячій лікарні, де під керівництвом доцентки Вікторії Фурдели провели клінічний розбір пацієнтів з цукровим діабетом та муковісцидозом, мали можливість спостерігати за оперативними втручаннями у відділенні дитячої хірургії та працювати у кабінеті ультразвукової діагностики. Особливе враження у студентів викликало спілкування з батьками у відділенні новонароджених дітей.

Також студенти мали виняткову нагоду отримати цінні практичні навички з надання першої невідкладної допомоги на базі сучасного центру симуляційного навчання ТНМУ, що викликало у них неабиякий інтерес.

Подолати мовний бар’єр і вільно спілкуватися з пацієнтами, викладачами та практичними лікарями на базах практики, а також ознайомитися ближче з Тернополем іноземним гостям допомагали наші студенти-волонтери Максим Горішний, Юлія Бандрівська, Анна-Марія Коваль, Дарія Шандрук, Максим Лук’яненко.

Своїми враженнями про гостинність Тернополя та здобутий неоціненний практичний досвід у лікувальних базах ТНМУ іноземні студенти щиро ділилися на зустрічі з ректором ТНМУ, професором Михайлом Кордою. В урочистій атмосфері Михайло Михайлович вручив студентам сертифікати про їхнє проходження практики й подарунки на згадку про файне місто та наш університет, а також запросив до участі в міжнародних літніх школах наступного року.

Вейсел КОРКУТ:

– Уперше у своєму житті отримав досвід використання лапароскопічної та ендоскопічної апаратури. Я мав можливість спілкуватися з реальними пацієнтами, захворювання яких бачив раніше лише на фотографіях. Також винятковий практичний досвід з надання першої медичної допомоги вдалося отримати у сучасному симуляційному центрі ТНМУ. Тернопіль – маленьке й дуже гарне місто, справив на мене хороше враження. Навіть якщо б ми не могли спілкуватися з людьми, тут було справді спокійно і добре. Все, що я можу сказати, що це Файне місто Тернопіль.

Артун КЙОКЕН:

– Перед тим, як приїхати до Тернополя, сподівався вивчити нові методики в хірургії та отримати практичні навички в клініці, але дізнався значно більше, ніж очікував. Відвідували загальнохірургічні, ортопедичні, кардіологічні та педіатричні відділення. Під час оперативних втручань мали можливість побачити в реальному часі маніпуляції та процедури, які вивчали у своєму університеті під час теоретичних занять. Також дізналися багато нових прийомів, для прикладу, артроскопічне ушивання розриву заднього рогу медіального меніска спеціальним інструментом. Здебільшого в педіатрії ми обговорювали питання цукрового діабету та муковісцидозу, а також мали можливість спостерігати за ультразвуковим дослідженням органів черевної порожнини та серця у дітей.

Було дуже цікаво побачити, що пацієнт з діабетом в Україні використовує сенсор добового моніторингу рівня глюкози, а всю статистичну інформацію про коливання за добу можна побачити на телефоні, оскільки в Туреччині це не дуже часто використовують.

У Тернополі я відчував себе наче в своєму рідному місті, тому що все було комфортно. Історія міста Тернопіль та його історичні споруди просто неперевершені, а студенти Тернопільського національного медичного університету завжди допомагали нам зорієнтуватися в місті. Якщо підсумувати все, то моє перебування в Тернополі було неперевершеним і справді корисним для моєї подальшої медичної освіти.

Деніз ДЕРЕЛІ:

– Якщо мовити про програму практики, то лапараскопія була справді корисною та унікальною для нас. Були невеликі мовні бар’єри, та, незважаючи на це, професор завжди був доброзичливим і намагався все нам показати й навчити. Навчання лапараскопії на свинях є винятковою можливістю, якої не матиму в своєму університеті. Тому впевнена, що після цього стажування я буду мати нові практичні навички.

Якщо порівнювати Тернопіль та Стамбул – то це маленьке і дуже гарне місто. Будучи втомленою від проблем Стамбула, я справді відпочила завдяки спокою Тернополя, хоча ми мали насичену програму практики.

Бурхан ЙОЗКАН:

– В Україні мені подобалося, що культурні цінності займають важливе місце. На площі біля драматичного театру завжди людно, там щоденно відбуваються масові культурні заходи і це було дійсно цікаво. Щодо моєї програми стажування, то я мав можливість відвідати багато оперативних втручань і взяти участь у клінічних розборах, що стало для мене великим досвідом. Студенти та викладачі Тернопільського медичного університету також багато у чому нам допомагали і я дуже вдячний їм за все, що вони для нас зробили.

Хілал Айбюке ЇЛДІЗ:

– Вважаю, що вдосконалила себе більше, ніж очікувала під час практики. Оскільки я лише закінчила перший курс, мені було важливо вивчати всі основні аспекти діагностики та надання першої медичної допомоги.

Тернопіль хоч і невелике, але дуже привітне та дружнє місто. Ми знайшли тут нових друзів, які допомогли нам адаптуватися. Особливо красивим є озеро. Єдину проблему хіба створювала погода, було дещо холодно.

Вікторія ФУРДЕЛА,

доцентка ТНМУ