Троянди й медитування

Тернопільський центр духовного розвитку спільно з Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського 21 червня зорганізували заходи з нагоди Міжнародного дня йоги.

Ранок цього дня розпочався з того, що у внутрішньому дворику ТДМУ було висаджено 20 кущів троянд з наміром зробити цей світ красивішим. Як зазначила голова Тернопільського центру духовного розвитку Марія Гуска, люди, які практикують йогу, є активними у житті. На підтвердження цього представники організації купили 50 кущів троянд і спільно зі студентами постаралися прикрасити цей світ. Решта квітів посадили у парку Національного відродження.

Згодом в аудиторії №3 адміністративного корпусу медуніверситету відбулася коротка зустріч з іноземними студентами, під час якої ініціатори заходу прочитали лекцію про значення його в житті людини. Участь у цій зустрічі взяли понад 50 студентів Індії, Намібії та Пакистану.

«Від щирого серця висловлюємо подяку адміністрації Тернопільського державного медичного університету за підтримку нашої ініціативи щодо проведення Міжнародного дня йоги. Мали цілковите сприяння – нам надали транспорт, організували все необхідне для проведення заходів. Особливо приємно було спілкуватися зі студентами, які відкриті до комунікації, до пізнання нового. Багато хто вперше спробував медитувати», – розповіла Марія Гуска.

Заступник директора центру виховної роботи та культурного розвитку Олена Покришко наголосила на тому, що День йоги набув міжнародного визнання як давня практика саморегуляції та оздоровлення. Вона звернулася до студентів з проханням пізнавати культури один одного та відкривати для себе щось нове.

Директор «WELTEK International» Шахзад Наджам додав, що це перша спроба зорганізувати в ТДМУ Міжнародний день йоги. Він висловив сподівання, що наступними роками цей захід набуде більшого масштабу з втіленням цікавих ідей. Засновник фірми «Right Choice» Пуніт Кумар запевнив, що також готовий підтримувати подібні акції.

Завершився Міжнародний день йоги у ТДМУ загальною медитацією, під час якої студенти вчилися релаксувати та налаштовуватися на позитивні думки. Багато хто вперше спробував цей вид йоги. Як зазначили учасники заходу, це чудовий досвід самопізнання. За їхніми словами, сучасний світ спонукає жити в швидкому темпі, а отже, часто немає часу на те, щоб зупинитися й побути на самоті з собою. Тому йога, на їхню думку, є тим шляхом, який дає можливість розслабитися, зібратися з думками, налаштуватися на позитив.

Довідково:

Міжнародний день йоги, який встановила Генеральна Асамблея ООН, відзначають з 2015 року, щорічно 21 червня. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді звернувся до ООН з пропозицією 21 червня відзначати Міжнародний день йоги, оскільки це найдовший день в році (день літнього сонцестояння) у Північній півкулі та має особливе значення у багатьох частинах світу.

21 червня 2015 року все земне співтовариство любителів і професіоналів йоги відзначило перший Міжнародний день йоги. В Індії, де виникла традиція йоги, учасниками одночасної йога-сесії тоді стали 35 тисяч осіб. Ця наймасовіша та найбагатонаціональніша йога-сесія на одній площі ввійшла до Книги рекордів Гіннеса.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)