«Терполяни» відвідали музей штабу УПА в Антонівцях

З нагоди Дня захисника України, 77-ї річниці створення Української повстанської армії та козацького свята Святої Покрови студенти й викладачі науково-краєзнавчої студії «Терполяни», яка діє в Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського, провели своє чергове засідання в музеї штабу УПА урочища «Дігтярня» біля с. Антонівці Шумського району. Квіти до пам’ятного знака повстанців студенти поклали також від чеської діаспори.

Зустріч мала історико-краєзнавчий та національно-патріотичний характер. Про це свідчать виступи викладачів університету Леоніда Кравчука, Тараса Кадобного. Особливо вразили молодь слова учасників бойових дій на сході України, зокрема, доктора історичних наук, професора Івана Зуляка. Глибоко зачепив за душу всіх присутніх вірш студентки першого курсу фармацевтичного факультету Діани Луцик, присвячений матері героя.

Майбутні медики ознайомилися з реконструкцією музею штабу УПА. Були серед них і студентки факультету іноземних студентів Менон Малавіка та Вікторія Мері Уначукву. «Я візьму вашу мудрість, мужність та відвагу із собою додому та поділюся ними зі свої народом», – сказала Вікторія Мері.

Гарна погода та чудовий настрій супроводжували студентів стежками повстанського руху на Тернопільщині.

Мирослава ГОРАЙСЬКА,

староста науково-краєзнавчої студії «Терполяни»