ТДМУ розпочинає співпрацю з медичним коледжем Цанджоу в Китаї

Делегація Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського на чолі з ректором, професором Михайлом Кордою та у складі керівника відділу міжнародних зв’язків Наталії Лісничук, заступника директора навчально-наукового інституту медсестринства Світлани Даньчак 1-6 липня перебувала в Китайській Народній Республіці задля налагодження співпраці в освітянському та науковому напрямках.

Під час візиту відбулася зустріч з керівництвом медичного коледжу Цанджоу, під час якої обговорили можливості навчання китайських студентів у ННІ медсестринства Тернопільського медуніверситету. У цьому напрямку розпочали розробку двох програм здобуття вищої освіти. Одна з них передбачає підготовку бакалаврів медсестринства для тих, хто вже закінчив навчання в коледжі Цанджоу за спеціальністю «Медсестринство». Ці юнаки та дівчата здобуватимуть освітній рівень бакалавра в ТДМУ на денній формі навчання впродовж двох років. З вересня цього року китайська сторона розпочне формування груп студентів для посиленого вивчення англійської мови, адже їх навчатимуть у ТДМУ англійською мовою.

Здобувати вищу освіту з медсестринства також зможуть громадяни КНР після закінчення школи за чотирирічною програмою на стаціонарній формі навчання. У цьому випадку вони два роки навчатимуться в медичному коледжі Цанджоу й упродовж двох наступних років продовжуватимуть навчання в ТДМУ. Після успішного завершення університету вони отримають дипломи бакалавра.

Наміри про співпрацю закріпили у підписаній угоді, яка передбачає впровадження цього напрямку до 2026 року.

Окрім того, обговорили можливості наукової співпраці між ТДМУ та медичним коледжем Цанджоу.

Ректор ТДМУ Михайло Корда детально ознайомив представників коледжу з усіма науковими проектами, які втілюють у нашому виші. Він звернув увагу на спільні дослідження, які здійснюють з іноземними партнерами. Наразі триває процес формування пропозицій обома сторонами задля подальшого започаткування наукової співпраці.

Світлана Даньчак репрезентувала навчально-науковий інститут медсестринства з детальним аналізом можливостей, які він надає студентам. Заступник директора присвятила увагу й дистанційному навчанню медсестер, яке впродовж тривалого часу успішно діє в ТДМУ.

Під час засідання робочої групи проаналізували робочі програми навчально-наукового інституту медсестринства нашого університету та медичного коледжу Цанджоу. Цього дня відбулося погодження всіх моментів щодо умов і стандартів навчання, аби співпраця в напрямку здобування вищої освіти в ТДМУ китайськими громадянами була успішно зреалізована.

Делегація ТДМУ мала можливість ознайомитися з діяльністю клініки «Peoples Hospital» (народна лікарня), афілійованої з коледжем. Медичний заклад має 17 поверхів, перших сім з яких відвели під службу амбулаторного прийому, а наступні 10 поверхів – це стаціонарні відділення. Для мешканців доступні всі види надання медичних послуг, у тому числі й китайська традиційна медицина – мануальна терапія, фуміготерапія, лікарські рослини… У Китаї остання є одним із законних методів лікування поруч з ультрасучасними методами. Лікарня має лінійні прискорювачі, кілька МРТ, КТ, лабораторії, оснащені найновішим обладнанням. У цій країні поєднується традиційний для західного світу підхід до лікування та суто давня китайська медицина. Також цікавою є система страхової медицини, де 1/3 вартості оплачує держава, 1/3 – роботодавець і 1/3 – пацієнт. Медичне обслуговування є доступним для кожного громадянина КНР.

У коледжі Цанджоу діє великий сучасний симуляційний центр і значну увагу приділяють симуляційному навчанню. Всі манекени у ньому китайського виробництва, які відповідають найвищим світовим стандартам. Умови відпрацювання практичних навичок у центрі максимально наближені до реальних умов роботи лікарів.

Зазначимо, що медичний коледж Цанджоу став 73 закордонним партнером ТДМУ.

У Тернопільському державному медичному університеті тепер очікують з візитом китайських колег, аби вони мали можливість детальніше ознайомитися з навчальною, науковою та матеріально-технічною базою медичного вишу в Тернополі.

Усі витрати, пов’язані з візитом делегації ТДМУ до КНР, взяла на себе китайська сторона.

Прес-служба ТДМУ