Тдму розпочав Співпрацю з «Домом милосердя»

Нещодавно між Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського, благодійною організацією «Дім милосердя», Бучацькою єпархією Української греко-католицької церкви було укладено угоду про співпрацю. Представники адміністрації та студенти ТДМУ мали змогу детальніше ознайомитися з роботою вищезгаданого громадського об’єднання та визначити напрямки подальшого співробітництва. Під опікою «Дому милосердя» перебувають діти-сироти й діти, які позбавлені батьківського піклування.

Одним з напрямків співпраці є координація зусиль для надання кваліфікованої медичної допомоги дітям. Професори нашого університету невдовзі матимуть змогу обстежити підопічних благодійної організації «Дім милосердя», проконсультують малечу й нададуть високоспеціалізовану медичну та стоматологічну допомогу.

У ТДМУ розвинений волонтерський рух, майбутні медики з чималим бажанням допомагають тим, хто потребує їхньої уваги й підтримки. Відповідно до цієї співпраці активно долучаться студенти нашого університету, які будуть приїжджати час від часу до діток, підтримуватимуть з ними контакт, даруватимуть тепло своїх сердець.

Також благодійна організація «Дім милосердя» разом Бучацькою єпархією УГКЦ стануть базою для проходження практики студентів Тернопільського медуніверситету, зокрема, свої практичні навички зможуть відшліфувати ті, хто здобуває фах фізичного реабілітолога. Також відвідувати діток задля надання їм допомоги зможуть лікарі-інтерни та клінічні ординатори, а працівники доброчинної організації матимуть можливість підвищити свою кваліфікацію.

Студенти шостого курсу медичного факультету Христина Антонів, Катерина Мамренко, Мар’яна Позунь і студент п’ятого курсу медичного факультету Роман Ярославіцький під час відвідування благодійної організації «Дім милосердя» поспілкувалися з дітьми-сиротами та дітьми, які позбавлені батьківського піклування, вручили їм подарунки та отримали багато позитивних емоцій від спільного проведення часу.

«Дім милосердя» опікується 50-ма родинами із соціально незахищених верств населення. Щодня заклад відвідують понад 20 дітей з особливими потребами. Відповідно поглиблений медичний огляд цих дітей був метою роботи пересувної педіатричної бригади, створеної на кафедрі дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ. На медогляд у «Дім милосердя» виїхали ортопед-травматолог – Михайло Процайло, педіатри – Тамара Воронцова та Віра Синицька. Крім них, до складу бригади ввійшли окуліст, клінічний ординатор кафедри оториноларингології та офтальмології – Олександра Пляшко, психіатр, доцент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Олена Смашна та дитячий стоматолог, професор кафедри дитячої стоматології Наталія Гевкалюк.

Спеціалісти бригади оглянули 34 дитини з особливими потребами.

Прес-служба ТДМУ