ТДМУ підписав угоду про співробітництво в рамках українсько-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти»

У Києві 27 березня відбулися засідання Наглядової ради українсько-швейцарського проекту «Розвиток медичної освіти» та перша спільна зустріч усіх учасників проекту. У цьому заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, зокрема, заступник міністра Олександр Лінчевський.

Керівник проекту Мартін РААБ і ректор ТДМУ, професор Михайло КОРДА

У рамках зустрічі було укладено угоду про співробітництво з пілотними інституціями. Від Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського угоду підписав ректор, професор Михайло Корда.

Також університет на цьому заході представляли співкоординатори проекту – професор кафедри терапії та сімейної медицини навчально-наукового інституту післядипломної освіти Мар’ян Гребеник і доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги Оксана Сидоренко.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2018 року Тернопільський державний медичний університет імені І. Горбачевського подав заявку на участь у проекті «Розвиток медичної освіти» в двох напрямках – загальна практика-сімейна медицина й навчання медсестер. Його започаткував Швейцарський інститут тропічної медицини та громадського здоров’я за підтримки Швейцарської аґенції з розвитку та співробітництва. Основним його завданням є допомога університетам у впровадженні освітніх інновацій у рамках реформи медичної освіти МОЗ України.

Проект спрямований на медичні університети, де здобувають освіту майбутні лікарі загальної практики-сімейної медицини, а також керівники закладів, у яких надається первинна медична допомога. Також проект розрахований на медичні освітні інституції для медсестер – училищ, коледжів, факультетів, інститутів медсестринства.

За результатами конкурсного відбору було обрано три медичних навчальних заклади, до числа який увійшов і ТДМУ.

Учасники проекту отримають експертну, нормативну та освітню підтримку в процесі підвищення якості освіти; відкриття та оснащення симуляційного центру для опанування базових клінічних навичок; зростання привабливості закладу освіти для студентів за рахунок впровадження інноваційних технологій, у тому числі е-навчання; зростання престижності закладу освіти для викладачів завдяки збільшенню можливостей професійного розвитку через організацію тренінгів зі студенто-орієнтованого навчання та створення можливостей для міжнародної співпраці; розвиток культури академічної доброчесності в закладі освіти; підвищення рейтингу закладу освіти з-поміж інших навчальних закладів через посилення міжнародної співпраці; розвиток дослідницьких спроможностей у закладі освіти; підвищення інституційної спроможності до ведення проектної діяльності.

Перший етап проекту буде втілено в життя з 2018 до 2022 року. Загалом його втілення розраховано на десять років. Зокрема, про це вказано у меморандумі про співпрацю, який підписали 25 березня 2019 року Міністерство охорони здоров’я України й Швейцарська аґенція розвитку та співробітництва.

«Лікарі первинної ланки та медсестри – це один з основних пріоритетів для трансформації охорони здоров’я. Нам важлива ця підтримка, а проект, розрахований на 10 років, допоможе здійснити послідовні та інституційні зміни. Це не лише підвищить якість надання первинної допомоги, а й позитивно вплине на стосунки пацієнта та лікаря», – зазначила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Проект реалізує Швейцарський інститут тропічного та громадського здоров’я і фінансує Швейцарська аґенція розвитку та співробітництва.

Прес-служба ТДМУ