ТДМУ першим в Україні розпочинає підготовку фахівців з престижної спеціальності «парамедик»

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського цього року першим в Україні розпочинає підготовку парамедиків. Нині фахівці цієї кваліфікації вкрай необхідні в нашій країні, адже кілька років тому розпочали реформу екстреної медичної допомоги. Відповідно для всіх, хто матиме рівень підготовки парамедика, є перспектива успішного працевлаштування, розвитку та професійного вдосконалення в системі екстреної медичної допомоги. Крім того, ця професія є досить престижною в усьому світі, адже парамедики першими надають кваліфіковану допомогу й рятують життя багатьом людям.

Здобути якісну та кваліфіковану освіту бажаючі зможуть у ТДМУ впродовж трьох років, отримавши на завершення диплом освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». Навчання здійснюється на державній та контрактній формах.

Зарахування абітурієнтів на цю спеціальність відбуватиметься винятково за результатами ЗНО з таких предметів: для державної форми навчання – українська мова, біологія, хімія або математика; для контрактної форми навчання – українська мова, біологія, хімія або історія України.

Зазначимо, що для підготовки парамедиків у ТДМУ створено всі умови: діє центр симуляційного навчання, де можна відпрацювати навички щодо порятунку життя до автоматизму, працює кваліфікована команда викладачів, щорічно проводять олімпіади із симуляційної медицини, студенти беруть участь у міжнародних змаганнях парамедиків за кордоном. Скажімо, під час ХІІІ Міжнародного зимового чемпіонату медичних рятувальників (бригад екстреної медичної допомоги), який відбувся 23-26 січня 2018 року в польському місті Бєльсько-Бяла (Польща), команда студентів ТДМУ у складі Богдани Перевізник, Наргіз Джавадової та Анастасії Гудими виборола друге місце серед закордонних команд.

«Студенти продемонстрували на рівні Європи те, що в нашому університеті є всі можливості готувати фахівців міжнародного класу. З-поміж 41 польської команди лише наша команда мала суто жіночий склад. Треба сказати, що майже всі учасники – це загартовані фізично та практично чоловіки, польські професійні парамедики. Наші студенти опинилися в доволі жорстких змагальних умовах, де довелося викладатися на всі 200 відсотків. Наші представниці були переможцями всеукраїнських змагань, тож для них настав час випробувати себе на міжнародному рівні, а ми водночас мали можливість перевірити себе як інструктори та їхні вчителі. Згодом колеги з Києва сказали, що ми кинули в бій студентів, де змагалися гравці вищої ліги, але вони з поставленим завданням впоралися», – зазначив науковий керівник центру стимуляційного навчання ТДМУ, професор Арсен Гудима.

Студенти ТДМУ також є ініціаторами та організаторами Всеукраїнської олімпіади із симуляційної медицини «TernopilSimOlymp», для участі в якій з’їжджаються молоді люди всіх медичних вишів України. Олімпіада є практично орієнтованою й усі завдання максимально наближені до реальних умов роботи бригад екстреної медичної допомоги.

Запрошуємо здобути одну з престижних професій у світі – парамедик – у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського.

Прес-служба ТДМУ

Share on Google+