ТДМУ отримав ґрант від Посольства Чеської Республіки в Україні

Науковці ТДМУ виграли ґрант, який був оголошений Посольством Чеської Республіки в Україні з метою впровадження проекту «Розробка ранніх підходів фізичної реабілітації у хворих з ускладненими переломами верхніх і нижніх кінцівок». Його втілення передбачає закупівлю фізіотерапевтичної апаратури, яку використовуватимуть у навчальному процесі кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, а також для надання допомоги пацієнтам, які потребують відновного лікування. Оволодівши новими методами реабілітації із застосуванням сучасних приладів, студенти матимуть змогу застосовувати набуті знання та практичні навички після завершення навчання вже безпосередньо на своїх робочих місцях – у лікарнях і реабілітаційних центрах.

28 лютого в Посольстві Чеської Республіки в Україні Надзвичайний та Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула та ректор ТДМУ Михайло Корда підписали угоду про реалізацію вищезгаданого проекту.

Проект стосується ранньої реабілітації. Його впровадження передбачає проведення пасивної та активної розробки суглобів у пацієнтів після травми за індивідуальною програмою (а це: фізична реабілітація з комплексом вправ, масажі, фізіотерапевтичні процедури та механотерапію) для якісного покращення ранньої реабілітації складних переломів нижніх кінцівок (колінних, кульшових, гомілково-ступневих суглобів) і верхніх кінцівок (плечових, ліктьових, променево-зап’ястних суглобів).

Завдяки раніше укладеній угоді про співпрацю між ТДМУ та обласною фізіотерапевтичною лікарнею реабілітації в Більче-Золотому до проекту будуть залучені фахівці цього закладу для проведення спільно з викладачами кафедри виробничої практики, де студенти матимуть можливість освоювати теоретичні знання та вдосконалювати практичні навички.

Значну увагу під час впровадження проекту також приділятимуть тому, щоб викладачі кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання ТДМУ оволоділи новими методами лікування в реабілітаційних умовах під час тренінгів і поділилися власним досвідом. Для цього в рамках реалізації ґрантової програми планують проведення міжнародної конференції для спеціалістів фізичної, медичної, психологічної, соціальної реабілітації, на якій фахівці-реабілітологи, а також магістри й студенти університету зможуть розширити власні теоретичні знання та практичні навички, щоб бути обізнаними з новітніми підходами та методиками в галузі реабілітології.

Прес-служба ТДМУ