ТДМУ долучився до проекту «Я маю право!»

Представники головного територіального управління юстиції в Тернопільській області, зокрема в.о. начальника Тетяна Вовк, заступник начальника управління-начальник виконавчої служби Андрій Хітчій, заступник начальника-начальник відділу з питань державної реєстрації Ольга Дяченко, начальник управління нормативно-правових актів Тарас Ліщина, начальник з питань нотаріату Наталія Маршівська, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану області Ольга Гуль, завідувач сектору міжнародного права і суддів Ірина Шпит, головний спеціаліст з корупції Андрій Пододворний, заступник начальника управління – начальник відділу державної реєстрації Василь Марцинкевич зустрілися з представниками студентського парламенту Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, аби ознайомити майбутніх медиків з всеукраїнським проектом «Я маю право!».

Попередньо ректор ТДМУ, професор Михайло Корда обговорив з цими фахівцями стан впровадження проекту, його основні засади, напрямки співпраці з нашим університетом.

Зазначимо, що цей проект реалізовує Міністерство юстиції України спільно з Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Головна його мета – забезпечити українців інформацією про права, які ґарантовані їм Конституцією та законами, навчити ці права втілювати та захищати, підвищити юридичну грамотність і викрити корупцію в держустановах.

Гості ознайомили студентів зі своїми посадовими обов’язками та напрямками діяльності в рамках проекту.

Проект передбачає роз’яснення прав людини у таких напрямках, як права у галузі правосуддя, захист права власності, протистояння корупції у вищих навчальних закладах.

Студенти більше дізналися про виконання рішень щодо осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб, прав іноземців у реєстрації нерухомого майна. Йшлося й про реєстрацію актів цивільного стану з іноземними громадянами, реєстрацію шлюбу та народження, апостилювання документів; право іноземних громадян на об’єднання; порядок вчинення нотаріальних дій за участю іноземних громадян; практичні аспекти співробітництва державних органів України з компетентними органами іноземних держав під час виконання міжнародних договорів України про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах; загальні поняття та ознаки корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією. Під час розмови з юнаками та дівчатами наголошувалося на першочергових діях студентів у разі виявлення корупційного правопорушення в навчальному закладі.

Після зустрічі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між головним територіальним управлінням юстиції в Тернопільській області в особі в.о. начальника Тетяни Вовк і студентським парламентом ТДМУ в особі його голови Ігоря Стецюка.

У цьому документі передбачені напрямки та механізми співробітництва задля спільного розвитку співпраці в межах всеукраїнського просвітницького проекту «Я маю право!».

Прес-служба ТДМУ

Поділитись:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page