Творчий вечір професора Миколи Кашуби

У читальній залі бібліотеки ТДМУ відбувся творчий вечір завідувача кафедри загальної гігієни та екології ТДМУ, професора, члена Національної спілки письменників України Миколи Кашуби з нагоди його 70-річчя. Привітати Миколу Олексійовича прийшли давні друзі, колеги, шанувальники його літературної творчості.

Розпочався захід з виступу голови обласної організації Національної спілки письменників України Олександра Смика. Він зазначив, що нещодавно рішенням правління НСПУ М.О. Кашуба прийнятий до лав Національної спілки письменників України, яка налічує 1600 сучасних майстрів слова. Відрадно, що тепер у колективі ТДМУ – четверо членів Національної спілки письменників України.

(Зліва направо): Микола КАШУБА, завідувач кафедри ТДМУ, професор, та Олександр СМИК, голова обласної організації НСПУ

Знаний фахівець профілактичної медицини, талановитий науковець і педагог Микола Кашуба успішно працює й на літературній ниві. Є звання, є статус, є роки, збагачені досвідом… Олександр Смик побажав ювіляру довгих і плідних творчих років, міцного здоров’я та подарував йому свою нову книгу.

– Радий, що ви знайшли можливість відвідати мій творчий вечір, – звернувся до присутніх винуватець свята. Цікаво, з гумором Микола Олексійович розповів про основні етапи свого життя. Згадав дитинство – найпрекраснішу пору, що швидко закінчується, але розуміємо це з роками, поринаючи у власні спогади. Поділився міркуваннями про молодість, зрілість, старість, про світ навколо й своє ставлення до життя.

Вітаючи ювіляра, присутні дякували йому за чудові книги, які він написав. Декан факультету іноземних студентів, доктор медичних наук, професор Петро Сельський, зокрема, наголосив, що талановита творчість Миколи Кашуби викликає й викликатиме жвавий читацький інтерес.

Завідувач кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання ТДМУ, доктор технічних наук, доцент Юрій Рудяк зазначив: «Наукові і літературні здобутки Миколи Олексійовича свідчать про дивовижну багатогранність його особистості й нинішній творчий вечір – тому підтвердження».

Про багатогранність таланту Миколи Кашуби говорив також академік НАМНУ, професор ТДМУ Михайло Андрейчин:

– Лікар профілактичної медицини, вчений, мислитель, письменник… Все, чим займається Микола Олексійович, він робить на високому професійному та науковому рівні. Знаю Миколу Олексійовича багато років. Він непересічна й цікава людина та творчість його на диво різноманітна : це і поезія, і проза.

Михайло Антонович подарував ювіляру книгу «Луцій Сенека: діалоги», побажавши йому подальших творчих ужинків.

Щирі вітання ювіляру й побажання щастя, наснаги та нових здобутків висловила заступник ректора з видавничих питань Любов Логін.

Директор університетської бібліотеки Олена Проців вручила квіти Миколі Олексійовичу й зворушливо подякувала йому за цікаве спілкування.

Творчий вечір Миколи Кашуби завершився автограф – і фотосесією.

Лідія ХМІЛЯР,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)