Сучасний лабораторний центр в університетській лікарні відкрив Президент України

Значима та приємна подія відбулася нещодавно в Тернопільській університетській лікарні – після реконструкції став до ладу сучасний лабораторний центр і централізована стерилізаційна. На урочистості з нагоди відкриття завітав Президент України Петро Порошенко, який разом з головним лікарем університетської лікарні Василем Бліхарем і перерізав стрічку оновленого медпідрозділу.

У заході взяли участь народні депутати України Микола Люшняк, Тарас Юрик, Олег Барна, голова облдержадміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, заступник голови ОДА Юрій Юрик, начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда, медичні працівники та пацієнти лікувального закладу.

Свою промову глава держави розпочав з привітання всіх мешканців Тернопільщини та фахівців університетської лікарні з цією значимою для розвитку медицини краю подією: «Шанована громадо, дорогі друзі, мені надзвичайно приємно бути на такій урочистій події серед вас. Ми відкриваємо новий, сучасний, добре оснащений лабораторний центр».

Звертаючись до присутніх, Президент України наголосив, що процеси модернізації, фінансування, якісних змін у місцевих громадах відчутні за останні три роки. «Це плоди децентралізації, бо раніше всі гроші концентрувалися в Києві. Реформа дала можливість в сім разів збільшити бюджети розвитку територіальних громад, зникла необхідність домагатися виділення коштів в органах центральної влади. Це зроблено в умовах війни в країні. Водночас це є і боротьба з корупцією. Гроші залишаються тут, на місцях, а це і детінізація, і прозорі закупівлі, і реалізація величезної кількості інших програм. Ще одна важлива позиція уряду – впровадження медичної реформи. Я запросив в Україну, надав громадянство Уляні Супрун. Ми розглянули на Національній раді реформ і запропонували парламенту рішуче проводити медичну реформу, коли візит кожного пацієнта повинен бути забезпечений грошима, а лікар, який має високий авторитет, золоті руки та світлу голову, нарешті, отримувати гідну заробітну платню. Крім збільшення видатків на оборону держави, почнемо виробляти й власну бойову техніку.

Ми у нових законопроектах передбачили розвиток сільської медицини, аби третина населення країни, яка зараз проживає в селі, мала ефективний доступ до якісної медичної послуги. Започатковані програми відшкодування вартості ліків, модернізація лікарень і закупівля обладнання. Нині важлива співпраця центральної та місцевої влади», – сказав Петро Порошенко. Глава держави також висловив переконання, що лабораторний корпус – не останнє оновлення в університетській лікарні. На його думку, наступним кроком має стати відкриття сучасного кардіохірургічного центру. Тоді б, як зазначив Президент України, тернопільські хірурги могли б робити операції на відкритому серці, а не доправляли пацієнтів у сусідні міста чи до столиці: «У Тернополі працюють високопрофесійні лікарі, то чому маємо відмовитися від таких можливостей?», – зауважив Петро Порошенко.

Після завершення урочистої частини Президент України оглянув реконструйовані приміщення лабораторного корпусу, а також поспілкувався з колективом медустанови.

Варто зауважити, що реконструйований лабораторний центр університетської лікарні відповідає усім державно-будівельним нормативам, які існують у лабораторній справі. Забезпечує потреби медичного закладу у біохімічних, імунологічних, бактеріологічних та інших видах лабораторних досліджень. Для мешканців Тернопільської області відкриття клініко-діагностичної лабораторії є дуже важливим, адже вони матимуть змогу пройти обстеження на обладнанні, що відпо-відає міжнародним лабораторним стандартам, резуль- тати досліджень пацієнти зможуть отримати вже за кілька годин.

ПРЯМА МОВА:

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна:

– Для Тернопільщини дуже важливий приїзд на відкриття реконструйованого лабораторного центру Президента України Петра Порошенка. Це засвідчує велику увагу керівництва держави до проблем медицини. Тішить й те, що відтепер мешканці не лише Тернополя, але й районів області матимуть змогу пройти обстеження на обладнанні, що відповідає світовим стандартам. Робимо все можливе, щоб уже найближчим часом відкрити кардіохірургічний центр з новітнім обладнанням, яке дозволить проводити високотехнологічні операції пацієнтам з кардіальною патологією, а відтак зменшити кількість хворих і поліпшити показники виживаності. Загалом зосередження уваги на фінансуванні об’єктів охорони здоров’я області третинного рівня знаходить підтримку на рівні керівництва держави. Починаючи з 2015 року, активізували відбудову, реконструкцію, ремонт і забезпечення сучасним обладнанням медзакладів, де високоякісні медичні послуги можуть отримати краяни.

Головний лікар Тернопільської університетської лікарні, доктор медичних наук Василь Бліхар:

– Реконструкція лабораторного корпусу вартує 40 мільйонів гривень. Ці кошти нам виділив Фонд регіонального розвитку. Новий підрозділ університетської лікарні будували впродовж чотирьох років, його оснастили найсучаснішим обладнанням від провідної швейцарської фірми. Така медтехніка для лабораторної діагностики дасть можливість медикам проводити весь спектр досліджень, які потребує медзаклад для вчасної та якісної діагностики. Щодо вартості послуг, то в нашій клініці вони значно нижчі, ніж у приватних лабораторіях. Аби пацієнти отримували безкоштовну медицину, потрібно реформувати систему фінансування охорони здоров’я».

Варто зауважити, що реконструйований лабораторний центр університетської лікарні відповідає усім державно-будівельним нормативам, які існують у лабораторній справі. Забезпечує потреби медичного закладу у біохімічних, імунологічних, бактеріологічних та інших видах лабораторних досліджень. Для мешканців Тернопільської області відкриття клініко-діагностичної лабораторії є дуже важливим, адже вони матимуть змогу пройти обстеження на обладнанні, що відповідає міжнародним лабораторним стандартам, результати досліджень пацієнти зможуть отримати вже за кілька годин.

Лариса ЛУКАЩУК,

Микола ВІЛЬШАНЕНКО (фото)

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin