Студент ТДМУ виборов перше місце в олімпіаді з онкології

На базі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру на кафедрі онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини ТДМУ провели II-й (завершальний) етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Онкологія».

Переможця олімпіади Ігоря СТЕЦЮКА вітають проректор ТДМУ, професор Аркадій ШУЛЬГАЙ та голова журі, професор Ігор ГАЛАЙЧУК

Колектив кафедри склав банк тестових завдань і ситуаційних задач, підготував клінічні ілюстрації, розробив методику «олімпійського іспиту», затвердив склад журі та апеляційної комісії. Учасники олімпіади виконували завдання в навчальних кімнатах кафедри та у конференц-залі обласного онкодиспансеру.

В інтелектуальній боротьбі змагалися 23 учасники з різних медичних університетів України. Студентам 5-6 курсів потрібно було показати свої знання у розв’язанні ситуаційних клінічних задач, пройти тестовий контроль, відповісти на теоретичні запитання щодо клініки, діагностики та лікування злоякісних пухлин і правильно інтерпретувати декілька клінічних ілюстрацій (КТ, МРТ, ПЕТ, сканограми ін.), тощо. Члени журі – проф. І.Й. Галайчук (голова), проф. А.Є. Крижанівська, проф. І.В. Жулкевич, доцент М.І. Домбрович, к.м.н. О.Є. Муковоз об’єктивно та ретельно оцінювали кожного учасника на всіх етапах олімпійського іспиту.

У програмі олімпіади були також лекції. Професор І.Й. Галайчук, завідувач кафедри онкології ТДМУ, прочитав лекцію на тему «Досягнення кафедри онкології за 35-річчя існування», а професор І.В. Жулкевич – «Радіологічна діагностика доброякісних і злоякісних захворювань підшлункової залози».

Переможців оголосили під час закриття олімпіади. Нагороди вручив проректор з науково-педагогічної роботи ТДМУ, професор А.Г. Шульгай. У напруженому змаганні перше місце вибороли студенти 5-го курсу ТДМУ Ігор Стецюк та студент з Харкова Євген Трегуб, друге та третє місця отримали студенти Вероніка Браїловська з Одеси, Павло Гичак з Полтави, Олександр Собчук з Тернополя, Ольга Смородська – із Сум, Ольга Сілецька з Івано-Франківська та Анна Закрутько з Чернівців.

Усім студентам було вручено сертифікати учасника олімпіади, науково-ілюстрований підручник «Рак товстої кишки», який щойно вийшов друком в університетському видавництві під редакцією працівників кафедри.

Відтак на студентів чекала захоплива піша екскурсія Тернополем. Наступного дня учасники олімпіади разом з працівниками кафедри відвідали музей Соломії Крушельницької в селі Біла Тернопільського району.

Прес-служба ТДМУ