Студентські школи, що додають добра, позитиву, допомагають краще пізнати Україну

Чотирнадцятий рік поспіль наприкінці липня навчально-оздоровчий комплекс Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського «Червона калина» наповнюється особливою атмосферою тепла людських сердець, щирими усмішками й обіймами. І все це відбувається завдяки одному з найяскравіших проєктів нашого вишу – Міжнародним студентським літнім школам, які своєю діяльністю додають більше добра, позитиву, шанобливого ставлення до представників різних країн і націй.

Цього року до НОК «Червона калина» завітали представники Польщі – Вищої школи імені Папи Римського Іоанна-Павла ІІ (Біла Підляска), Вищої школи наук про здоров’я Collegium Masoviense (Жирардув), Люблінського медичного університету, а також Тбіліського державного медичного університету (Грузія), Самаркандського державного медичного інституту та Ташкентського державного стоматологічного інституту (Узбекистан), Карлового університету в Празі (Чехія), Університету Мансури (Єгипет), Державного університету медицини та фармації імені Н.Тестеміцану (Кишинів, Республіка Молдова).

Спеціальним гостем став провідний фахівець у галузі мікробіології та імунології інфекційних захворювань, а також у галузі громадського здоров’я, професор Університету Аккону (Берлін, Німеччина) Тімо Ульріхс, який 22 липня впродовж цілого дня ділився з юнаками та дівчатами власними знаннями й досвідом.

Під час урочистого відкриття заходу, яке відбулося 21 липня, ректор Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда побажав усім учасникам змістовно та цікаво провести ці незабутні дні.

«Чотирнадцятий рік поспіль зорганізовуємо цей проєкт у НОК «Червона калина». Щороку 30-50 іноземних гостей приїжджає до нас для участі в літніх школах. Загалом майже 500 осіб побували у нас. Це означає, що всі вони отримали позитивні емоції, теплі враження. Вони живуть у своїх країнах і з приємністю згадують «Червону калину», Тернопільський медичний університет та Україну. Це чудовий метод популяризації нашої країни. Якщо ви сьогодні тут, то ви пройшли відбір і є кращими студентами. Бажаю вам упродовж цих літніх шкіл отримати позитивний заряд енергії, чудові враження, знайти нових друзів, з якими підтримуватимете дружні стосунки протягом тривалого часу», – побажав Михайло Михайлович студентській команді ТНМУ.

Звертаючись до іноземних гостей, очільник нашого університету наголосив на тому, що під час літніх шкіл молодь не лише відпочиває, а й постійно працює над своїм зростанням. Задля цього професори партнерських університетів Канади, Польщі, Німеччини проводять майстер-класи та воркшопи для учасників. Також ректор зазначив, що нині комунікація є важливою для збереження миру у світі, встановлення міцних ділових і дружніх контактів, пошуку взаєморозуміння між представниками різних країн і культур. Михайло Корда побажав використовувати кожну мить для власного зростання, бути креативними та активними в цьому житті – й це допоможе досягнути не одну вершину та здобути чимало перемог.

Урочисту частину відкриття ХІІ Міжнародних студентських літніх шкіл доповнив вальс під романтичну пісню про тернопільські каштани, без яких важко уявити наше місто.

Однією з традицій заходу став танцювальний флешмоб під попурі сучасних українських пісень. Цей творчий подарунок укотре викликав шквал позитивних емоцій, особливо в іноземних делегацій. Щороку студенти видозмінюють його, добирають нові українські хіти й вкладають певний зміст у коротку танцювальну композицію.

Після цього гості мали можливість душею доторкнутися до багатого спадку української культури під час відвідин етнографічної виставки вишиванок, старожитностей, предметів побуту. Зорганізувала унікальну експозицію родина викладачки медуніверситету Орисі Смачило.

Тему українських традицій глибше розкрили під час продовження урочистостей з нагоди відкриття ХІІ Міжнародних студентських літніх шкіл в актовій залі конгрес-центру «Червоної калини». Присутні змогли насолодитися мистецьким шоу від організаторів і студентів нашого університету. Парад традиційного українського одягу не залишив нікого байдужим.

Цікаво та зворушливо студентська команда ТНМУ презентувала рідну країну, її історію, визначні й цікаві місця, досягнення науковців і винахідників українського походження. Багато любові було вкладено у розповідь про Тернопіль і рідний університет.

Душевним стало вітання від колишніх учасників Міжнародних студентських літніх шкіл. Усі відеозвернення були об’єднані в театральну мініпостановку за мотивами фільму «Форест Гамп», в якій ще в жартівливій формі обіграли організаційні моменти заходу.

Цього року викладачка ТНМУ Орися Смачило та її донька Оріяна зорганізували майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок-трав’янок. Студенти із задоволенням опановували це давнє українське мистецтво. Тепер кожен повезе додому з собою часточку наших традицій, краси нашої землі.

Все це стало можливим завдяки ентузіазму та самовідданій праці Наталії Лісничук, Юрія Сороки, Ірини Сороки, Лілії Логойди, Ігоря Бердея, Марії Стравської, Лесі Савченко, які доклали максимум зусиль, аби ці літні школи відбулися на високому рівні, а кожен учасник почувався, наче вдома.

І вже через день, а саме 23 липня всі учасники літніх шкіл мали можливість детальніше дізнатися про Тернопільський медичний університет і Тернопіль зокрема. Молодь в адміністративному корпусі привітав проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай. До його вітань долучилися проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан і проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

Відтак у програмі літніх шкіл були також тренінги, сплав Дністром, презентації, танцкласи та чимало інших заходів.

«Алгоритм літніх шкіл не змінюється впродовж тривалого часу. Він є найоптимальнішим для того, щоб кожен учасник мав можливість проявити себе в різних аспектах – мистецькому, науковому, освітньому, культурному, спортивному, щоб у всіх делегацій була змога якнайкраще презентувати себе. Ми щиро вдячні адміністрації університету та всім підрозділам ТНМУ за максимальне сприяння у втіленні цього тривалого проєкту», – зазначила очільниця відділу міжнародних зв’язків Наталія Лісничук.

Наступні літні школи будуть ювілейними, тому оргкомітет має намір збільшити кількість майстер-класів. Відповідна робота з запрошення іноземних науковців до участі розпочнуть уже у вересні.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА