Студенти ТДМУ вибороли перші місця в олімпіадах з різних дисциплін

На базі навчально-наукового інституту морфології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 19-20 квітня відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни «Анатомія людини». За призові місця змагалися 37 студентів з різних медичних вишів України.
19 квітня 2018 року проректор з науково-педагогічної роботи, професор Шульгай А.Г. урочисто відкрив олімпіаду на базі кафедри анатомії людини ТДМУ.
ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади складався з трьох турів. Під час першого учасники повинні були дати письмову відповідь на теоретичні питання. У другому турі відбулося комп’ютерне тестування з усіх розділів навчальної дисципліни, у тому числі й питання з банку завдань ліцензованого іспиту «Крок-1». Під час третього туру студенти повинні були продемонструвати на відпрепарованому фізичному тілі, кістках скелета і вологих препаратах анатомічні утвори. Максимальна оцінка за три тури олімпіади – 80 балів.
Перше місце посіла студентка ТДМУ Юлія Правак, яка набрала 77 балів. Друге місце – в студента Української медичної стоматологічної академії Артема Жежері (75 балів). Третє місце розділили студентка Національного медичного університету Юлія Тертична (73 бали) та студентка Буковинського державного медичного університету Анастасія Ковальчук (73 бали).

На базі Національного університету біоресурсів і природокористування України 23-26 квітня відбувся другий етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Хімія» для спеціальностей технологічних, інженерно-будівельних, транспортних, екологічних, медичних, аграрних і ветеринарних вищих навчальних закладів.
Загалом було зареєстровано 97 студентів із 35 провідних закладів вищої освіти України. Студенти приїхали з усіх куточків нашої країни, щоб спробувати власні сили у змаганні, а саме з Тернополя, Львова, Харкова, Дніпра, Чернівців, Одеси, Запоріжжя, Умані, Житомира, Білої Церкви, Рівного, Івано-Франківська, Шостки, Миколаєва, Херсона, Сум, Чернігова, Черкас, Сєверодонецька та Кривого Рогу.
Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського представляли студенти першого курсу медичного факультету Оксана Рега та Олександр Мудь.
23 квітня відбулася реєстрація всіх учасників олімпіади. З урахуванням обсягів хімічної підготовки за різними спеціальностями та різного спрямування навчання у ВНЗ, передбачався розподіл учасників олімпіади за чотирма секціями.
Перший етап олімпіади розпочався з безкомпромісної боротьби у теоретичному турі. Суть цих змагань була у вирішенні хімічних завдань щодо складання рівнянь реакцій хімічних процесів та розрахунку багаторівневих хімічних задач.
Другий етап – практичний тур з вирішення експериментальних лабораторних завдань. Тут учасники на практиці показували свої навички й уміння аналізувати та визначати хімічні речовини.
Підбиття підсумків та оголошення результатів олімпіади було проведено під час церемонії закриття та нагородження переможців. Зі словами вдячності від оргкомітету виступив член журі ІІ туру Всеукраїнської олімпіади, доцент кафедри загальної хімії Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, доц. Григорій Загричук
За результатами роботи конкурсної комісії студенти нашого університету продемонстрували високий рівень знань і вмінь. Перше місце у своїй секції посіла студентка ТДМУ Оксана Рега та отримала диплом І ступеня. Переможці олімпіади отримали пам’ятні подарунки від організаційного комітету. Також студенти мали нагоду відвідати Українську лабораторію якості та безпеки продукції АПК, яка функціонує на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з латинської мови та основ медичної термінології, яка відбулася 26-27 квітня на базі кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Української медичної стоматологічної академії (Полтава). Привітали учасників олімпіади перший проректор, професор Валентин Дворник і завідувач кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією, доцент Олена Бєляєва.
У олімпіаді взяли участь майже 80 студентів із сімнадцяти медичних вишів України. ТДМУ представляли переможці І етапу олімпіади, зокрема першокурсник факультету іноземних студентів Нана Кваме Аппіаг Нкансаг Денніс, студентки І курсу медичного факультету Альона Весельська, Анастасія Годована та Анастасія Марцинюк.
Учасники виконували конкурсні випробування впродовж чотирьох годин: тестування, письмове виконання завдань різного рівня складності та творчо-пошукового характеру.
Наступного дня відбулося підбиття результатів. У підсумку Нана Кваме Аппіаг Нкансаг Денніс здобув І місце серед іноземних студентів.
Студенти-медики відзначені грамотами за особливі досягнення у вивченні клінічної, анатомічної, фармацевтичної термінології. В особистому заліку наші студенти отримали такі місця: Альона Весельська – 5, Анастасія Годована– 15, Анастасія Марцинюк – 16 місце серед 38 студентів медичних факультетів закладів вищої освіти України.
Від олімпіади у студентів залишилися дуже позитивні враження, адже це нагода не лише перевірити власні знання медицини, а й отримати нові цікаві знайомства, поспілкуватися з однодумцями.

Прес-служба ТДМУ

Share on Google+