Студенти Бахчехерського університету стажувалися в клінічних базах ТДМУ

Цього року налагодили співпрацю та уклали двосторонню угоду Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського та Бахчехерський університет (м. Стамбул, Туреччина). За програмою міжнародного обміну на практику до Тернополя вперше приїхали четверо студентів медичного факультету з університету-партнера – Sergen Seyhan, Mustafa Canberk Gьrbьz, Gulfem Sendemir, Aybike Buse Kalkay.

Упродовж двох тижнів майбутні лікарі під керівництвом кураторів кафедр функціональної та лабораторної діагностики, терапії №2, хірургії №2, хірургії №1 з урологією, малоінвазивною хірургією та нейрохірургією імені проф. Л.Ковальчука стажувалися в клінічних базах нашого університету, які розташовані у хірургічних та терапевтичних відділеннях Тернопільської університетської лікарні.

У гостей викликало захоплення заняття у навчальному центрі малоінвазивних оперативних технологій ТДМУ під керівництвом кураторів – асистентів Костянтина Походуна та Андрія Махніцького. Тут турецькі студенти здобули унікальний практичний досвід лапароскопічних маніпуляцій на сучасних муляжах із симуляторами та в експерименті на тварині.

У відділенні малоінвазивної хірургії Тернопільської університетської лікарні студенти мали можливість спостерігали за лапароскопічною холецистектомією в пацієнта.

Завдяки допомозі нових друзів Віталія Карпова та Миколи Барти іноземні студенти швидко адаптувалися та активно спілкувалася англійською мовою з практичними лікарями, викладачами, пацієнтами та студентами.

Молодим людям сподобалася екскурсія на кафедрах в морфологічному корпусі університету в анатомічному музеї, музеї патанатомічних макропрепаратів та експонатів циклу судової медицини.

У центрі симуляційного навчання ТДМУ іноземні студенти мали можливість ознайомитися з роботою цього підрозділу, відпрацювати практичні навички під час симульованої ситуації критичного стану пацієнта в Emergency Department.

Багато позитивних емоцій залишилося у турецької молоді після екскурсії етногалереєю «Спадок», де вони із захопленням слухали цікаву розповідь про історію української вишивки та територіальні особливості національних строїв і автентичних предметів домашнього вжитку і декору.

Для студентів з Туреччини також зорганізували екскурсії Тернополем, подорожі до Збаража та Львова.

Студенти з Туреччини висловлюють подяку адміністрації ТДМУ та кураторам за цікаво проведену практику й здобуті знання та практичні навички, хороші умови проживання, незабутні враження та щире спілкування з новими друзями.

Інформацію надав відділ практики ТДМУ