Створили мобільний додаток веб-сторінки ТДМУ

З листопада цього року повноцінно почав працювати мобільний додаток ТДМУ, який є не лише зручною платформою для спілкування, а й програмою оброблення та передачі медіа-інформації, користування інтернет-ресурсами, швидкого доступу до новин і різних матеріалів. Це допомагає вирішити безліч питань, економить час і зусилля. Цей програмний продукт створили студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Повністю розроблена структура, дизайн і функціональність – результат роботи Михайла Саса та Олександра Космана. Проте впровадження такого масштабного проекту – це багатоетапний та складний процес. Про шлях – від його ідеї до кінцевого результату розповів Олександр Косман: «Задум створити подібний додаток виник давно, адже неодноразово поставало питання, як покращити інформування студентів і полегшити доступ до важливих матеріалів та новин, об’єднавши всі джерела в одне альтернативне. Проект представили спочатку на курсах з проектного менеджменту, але все ж тривалий час він залишався просто ідеєю без якоїсь очевидної можливості втілення, як спершу могло здаватися. Але ми з Михайлом взялися до роботи – розробляли план програми, прописували її структуру до деталей. Залишалася лише одна перешкода: будь-який додаток для будь-якого девайсу потребує програмування і певних інформаційних кодів. Так ми почали співпрацювати з IT-House (саме ця організація виграла тендер для написання цих кодів). І ось уже результат нашої роботи можемо запропонувати багатотисячному студентському колективу університету. Додаток повноцінно діє з листопада цього року.

Цей проект був втілений у життя в надзвичайно короткі терміни, отримавши повне фінансування з університетського бюджету. Це дало нам можливість зробити додаток цілком безкоштовним для усіх користувачів. Переваги користування ним зможуть відчути прихильники як iOS, так i Android, адже він є адаптованим для обох операційних систем. Користувачі Android вже можуть завантажити цю програму».

Основна функція додатку – зробити інформування максимально зручним та ефективним і, крім того, забезпечити комунікацію між користувачами. Він об’єднуватиме розклад занять, електронну версію бібліотеки, план розташування корпусів. Тобто, програма розміщує матеріали з офіційного сайту ТДМУ та інформацію із системи Moodle. Структура додатку побудована на основі профілю кожного окремого користувача, кажучи інакше, для початку роботи необхідно авторизуватися, що дасть можливість об’єднувати студентів-одногрупників, створювати перелік рекомендованих контактів чи підбирати стрічку новин.

Зайти у програму можна через університетський профіль google+.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА

Поділитись:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page