Стартувала в ТДМУ гра «Що? Де? Коли?»

Сезон інтелектуальних турнірів в нашому ВНЗ розпочали з гри «Що? Де? Коли?», яка відбулася 7 листопада в читальній залі бібліотеки. Позмагатися вийшли сім команд з шести осіб усіх курсів ТДМУ. Дві години вони боролися за звання переможця. І фортуна усміхнулася команді 5 курсу медичного факультету. Перемогу здобули Катерина Андрушкевич, Софія Дацюк, Наталія Закернична, Мар’яна Яремишин, Анастасія Холін та капітан команди Артем Мацько.

Переможців чекає інтелектуальний двобій у грі з гідним опонентом – викладачами, який відбудеться вже на початку грудня цього року. 21 листопада позмагатися за звання найкращого інтелектуала зберуться команди факультету іноземних студентів.

Ідея створити клуб «Що? Де? Коли?» в нашому університеті належить Михайлові Бандерівському, який разом зі своїми друзями три роки тому зорганізував перші змагання. Нині ж естафету прийняла його сестра, якій допомагали однокурсниці Яна Бондарчук, Таїсія Білоножко, Зоряна Лукашук.

– Якось, обговорюючи студентське життя в нашому університеті, ми з подругами згадали про університетський клуб «Що? Де? Коли?», – розповідає член оргкомітету, студентка 3 курсу медичного факультету Юлія Бандерівська. – Запитали в однокурсників, чи подобаються їм інтелектуальні ігри та чи мають бажання спробувати позмагатися й трохи «поворушити» мізками, вони охоче погодилися. З’ясувалося, що не лише нашій групі це цікаво, але й іншим студентам така пропозиція надзвичайно сподобалася. Інтелектуальна гра дозволяє трохи дистанціюватися від навчального процесу, отримати нові емоції та відчуття – дух команди, суперництва, а особливо запал, коли вдалося розгадати закручену головоломку. До того ж це чудова нагода провести гарний вечір зі своїми друзями, познайомитися з цікавими людьми, пізнати інший спосіб мислення, та й взагалі активно витратити свій вільний час. Отож, як з’ясувалося, цей вид дозвілля доволі актуальний для нашого студентства. Вдома попросила брата допомогти нам на перших етапах створення клубу, він охоче погодився.

Юлія каже, що дуже хвилювалася за організаційні справи, адже для неї це вперше – і питання сформувати, і розподілити «ролі» між модераторами. Зоряна Лукашук, приміром, відповідальна за роботу з комп’ютером, презентацію проекту, музичний супровід. Яні Бондарчук доручили інформаційне забезпечення, Таїсія Білоножко відповідальна за діяльність журі та допомагає готувати запитання, а Юлія Бандерівська готувала службову записку та займалася пошуком команд. Хоча насправді це дещо формальний поділ, бо всі працювали мов одна команда, допомагали одна одній, радилися, йшли спільно заради однієї мети. Взагалі ж плани у дівчат великі – залучити більше студентів до гри, розширити її формат, опанувати нові види інтелектуальних турнірів.

– Зогранізували цю гру, аби ще більше урізноманітнити життя наших друзів, однокурсників та й взагалі усіх студентів ТДМУ, – поділилася своїми міркуваннями член організаційного комітету гри «Що? Де? Коли?» Яна Бондарчук. – Ясна річ, навчання – справа важлива, але й відпочинок повинен бути цікавим, насиченим атмосферою пошуку та суперництва. Інтелектуальний вид дозвілля розвиває логічне мислення, дає можливість відкрити у собі новий потенціал. Граємо не заради гри, а процесу, важко словами передати ту атмосферу чи ауру, яка огортає учасників під час турніру. Запитання тренують логіку, асоціативне мислення, вміння працювати в команді. Завбачливо не готували питань з медичної тематики, бо учасниками є студенти різних курсів. Натомість представили розмаїте коло питань з інших галузей, орієнтуючись на логічне мислення, творчий підхід, аби пошук відповіді викликав запал, навчав швидко думати, розвивав інтуїцію. Ці навички обов’язково згодяться й у майбутній лікарській діяльності.

Модератори та учасники гри «Що? Де? Коли?» висловлюють щиру вдячність за допомогу в організації заходу керівникові центру виховної роботи та культурного розвитку ТДМУ Ользі Яремчук, адміністрації та директору бібліотеки Олені Проців, голові «Творчого колективу ТДМУ» Тетяні Іваніцькій.

Лариса ЛУКАЩУК,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)

Поділитись:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page