Смачна кухня, привітний персонал

Майже півроку минає, як на території університетської лікарні з’явився заклад громадського харчування – ланч-кафе «Релакс». Смачна кухня, привітний персонал, сучасне оформлення приваблюють щодня сюди десятки відвідувачів. Концепція ланч-кафе – зробити заклад доступним для широкого кола клієнтів.

– Прогрес і модернізація – це те, що розвиває не лише медичну галузь, але й усі сфери нашого життя, і також гастрономію, – каже директор ланч-кафе Світлана Дудкіна. – Найперше ми мали врахувати потреби тих людей, які стануть в перспективі нашими відвідувачами, й пристосувати його до вимог нинішнього дня. Намагалися культивувати гарний смак і сучасність, поєднавши їх у створенні меню, оформленні інтер’єру та обслуговуванні клієнтів.

Варто зауважити, що команді «Релаксу» цей задум вдався. Крім того, ланч-кафе неймовірно органічно вписався у архітектурний комплекс університетської лікарні, додавши йому нових барв та яскравих ноток. Біля входу до закладу створили зелену зону – різнобарвне панно із живих квітів привертає увагу. Але найголовніший елемент в облаштуванні – інтер’єр. Не нагромаджений зайвими деталями, виконаний у французькому стилі «прованс». Світлі пастельні кольори тішать око та відволікають від зайвих думок, метушні. Кожна деталь внутрішнього облаштування продумана до дрібниць – сучасні диванчики, зручні меблі, екстравагантні дрібнички на стінах і картини з оптимістичними сюжетами. Доповнює атмосферу естетики та зручності легка спокійна музика.

Секрет успішної роботи закладу – у вправних діях команди, яка тут працює, бо саме від їхньої професійності залежить його позитивний імідж на ринку громадського харчування.

– Провели ретельний відбір персоналу, а критерії, яким віддали перевагу, це й справді суто професійні якості, хоча людські чесноти також мають важливе значення, – каже Світлана Дудкіна. – Бо їжа, приготовлена з добрими намірами, позитивними думками, гарним внутрішнім налаштування, є також ліками. Це доведено життям і науковцями. У нас працює десять осіб – кухарі, їхні помічники, посудомийники, прибиральники зали, працівники лінії роздачі страв. Придбали чимало кухонного інвентаря, вся техніка також нова. Є сучасна духова шафа, в якій можемо і запікати страви, і готувати на парі, і стерилізувати посуд.

За словами директора, вибір меню намагалися складати, врахувавши потреби майбутніх відвідувачів – пацієнтів і медиків університетської лікарні, студентів медичного університету, які нині стали частими гостями в «Релаксі». Створюючи меню, орієнтувалися на потреби клієнта – є тут смажені, запечені, а також приготовлені на парі страви. Розгорнули заклад на території лікарні, отож асортимент страв доволі широкий – це і кілька видів котлет, розмаїті запіканки, каші, картопля «у багатоплановому виконанні», власноруч готують випічку, пиріжки з різними начинками. Широкий вибір перших страв, вони найдешевші у прейскуранті цін. Цінова політика залежить від продуктів, які закуповують. Якщо страви дорожчі, то це переважно м’ясні та рибні наїдки, але є й недорогі комплексні обіди, куди входить перша та друга страва й напій. Варто зауважити, що продукти, з яких тут готують, завжди свіжі, бо «свої» постачальники доправляють телятину, рибу, свинину, курятину чи не щодня. Але ті страви, які працівники кафе не встигли зреалізувати, на наступний день не залишають, а розпродують під час акції зі знижкою 35 відсотків – з 16 до 17 години. Із задоволенням продукцію купують студенти, працівники лікарні, що повертаються з роботи додому.

– Розраховуємо потребу в продуктах на щодень, понад норму не закуповуємо, щоб не псувалося, – каже пані Світлана. – Маємо широкий асортимент свіжих овочів і фруктів, зелені, бо це найголовніші продукти в раціоні кожної людини. Дотримуємося правил здорового харчування. Головна особа у нашому закладі – це, певна річ, клієнт, тому все тут заради його комфорту. Ті, хто побував у нас один раз, намагаються прийти ще й дякують нашим працівникам. Тішимося, що не обманули сподівань клієнтів, і люди отримали якісну послугу. Радісно на душі, бо це висока оцінка роботи нашої команди та додатковий стимул працювати ще краще.

Лариса ЛУКАЩУК,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)