Репрезентували посібник «Філософія»

У бібліотеці ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського відбулася авторська презентація посібника до програми курсу «Філософія» для студентів вищих медичних навчальних закладів. Посібник, який затвердила вчена рада ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського й рекомендувала кафедра філософії та суспільних наук, вийшов друком у видавництві ТДМУ «Укрмедкнига». Авторами є доценти кафедри філософії та суспільних наук Леонід Кравчук, Тарас Кадобний, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри загальної хімії Лариса Кравчук й Іван Садовник. Як сказано в анотації, за формою й змістом посібник є комплексним поєднанням навчально-методичних та евристичних матеріалів, що сприяє його використанню при виконанні теоретичних, практичних і самостійних завдань у процесі вивчення програмного матеріалу.

(Зліва направо, на передньому плані): Тарас КАДОБНИЙ та Валерій ДІДУХ – доценти ТДМУ

На презентацію завітали студенти, викладачі, а також учасники науково-краєзнавчої студії «Терполяни» з невеличкою концертною програмою. Привітавши гостей, ведуча свята – студентка 1 курсу стоматологічного факультету Олеся Цвігун запросила до слова доцента кафедри філософії і суспільних наук, кандидата історичних наук Олега Пилипишина. Як він зазначив, потреба в такому посібнику назрівала давно й дуже добре, що він побачив світ. Книга допоможе студентам опанувати важливу та цікаву науку філософію, навчить краще розуміти світ.

Щирі вітання з нагоди виходу навчального посібника висловив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

– В ієрархії людських душ з точки зору мудрості й моральних чеснот перше місце посідає душа філософа, – процитував Леонід Васильович давньогрецького філософа Платона, зазначивши, що й нині ці слова актуальні. Суспільство шукає духовні цінності, на які можна опиратися, щоб рухатися далі, і філософія до них скеровує.

Присутній на презентації кандидат філософських наук, професор Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя Василь Ніконенко теж високо оцінив видання:

– Дуже хороший посібник, який містить цікаві теоретичні та проблемно-пошукові завдання, тести й вправи, що розвивають нешаблонне мислення.

(Зліва направо): Леонід БИЦЮРА – заступник міського голови Тернополя, Василь НІКОНЕНКО – професор ТНТУ ім. І. Пулюя

Доцент кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання ТДМУ Валерій Дідух, який є також автором кількох поетичних збірок і краєзнавчих книг, вихід нового посібника «Філософія» назвав важливою подією. Валерій Дмитрович нагадав вислів видатного французького філософа та математика Р. Декарта, що філософія схожа на дерево, коріння якого – метафізика, стовбур – фізика, а гілки – всі інші науки, які зводяться до трьох головних: медицини, механіки, етики. І зазначив, що філософія дає відповіді на питання, які здавна хвилюють людство.

Доцент кафедри медичної біохімії Тетяна Ярошенко вихід книжки у світ порівняла з народженням дитини.

– Тішимося появі нового посібника, вітаємо авторів і бажаємо й надалі плідної праці та нових здобутків.

Доцент кафедри філософії та суспільних наук ТДМУ й один з авторів Тарас Кадобний розповів: «Вивчаючи історію кафедри, звернув увагу, що останній навчально-методичний посібник з філософії був виданий ще 1995 року. Так народився задум розробити новий. Нині триває підготовка до друку англомовного посібника, який планують видати 2018 року».

Тарас Богданович подякував за підтримку колегам з кафедри філософії і суспільних наук, кафедр медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання, української мови, іноземних мов, а також рідним – за розуміння та турботу. І розповів, що у задумах – видати посібник з філософії для аспірантів, а також підручник з української жестової мови «Медична термінологія та анатомія людини». Адже ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського перший з медичних вишів України зорганізував курси з вивчення жестової мови.

Доцент Леонід Кравчук також висловив щиру подяку завідувачу кафедри філософії та суспільних дисциплін Ірині Мельничук, завучу кафедри Олегу Пилипишину, керівництву та вченій раді університету за сприяння у видавництві посібника.

Ліричну нотку в презентацію книжкової новинки внесли учасники концерту. Студентка 3 курсу медичного факультету Лілія Іськів, акомпануючи собі на бандурі, виконала пісні «Лелеча доля» та «Козачка». Студентка 1 курсу стоматологічного факультету Яна Владика заспівала попурі з відомих українських пісень. Першокурсники стоматологічного факультету Інна Гевал і Максим Каліш полонили серця глядачів прекрасним танцем.

Директор бібліотеки Олена Проців тепло подякувала гостям. Авторам посібника «Філософія», який поповнив фонди бібліотеки, й всім науковцям університету Олена Ярославівна побажала успіхів у підготовці нових підручників і навчальних посібників, а студентам – відмінних знань.

Лідія ХМІЛЯР