Про трихоскопію, захворювання волосся та нігтів мовили на Всесвітньому конгресі

У Варшаві (Польща) відбувся Всесвітній конгрес з трихоскопії, захворювань волосся та нігтів, у якому бра-ла участь професор кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Світлана Олександрівна Галникіна.

Потрібно зазначити, що захід з такою проблематикою є унікальним, адже відбувся вперше. Науковий напрямок трихоскопії є дуже молодим, лише кілька років тому дерматологи почали вивчати захворювання волосся та волосистої частини голови за допомогою сучасних оптичних приладів – трихоскопів. Це значно полегшило й спростило діагностику дерматозів, локалізованих на шкірі голови й волоссі. Започаткувала цей напрямок у дерматології польський професор Лідія Рудницька, яка є авторкою першого у світі атласу з трихоскопії.

Наукова програма конгресу відрізнялася високим рівнем інформативності, спікери з різних куточків світу ділилися власним досвідом щодо діагностики, трихоскопічних особливостей захворювань шкіри голови, нігтів і волосся. Особливу зацікавленість викликали клінічні випадки різної патології, зокрема, різних видів облисіння. Окреме секційне засідання було присвячено питанням дитячої трихології, де розглянули проблеми трихотіломанії, появи сивини у дитячому віці, транзиторних втрат волосся у дітей. Також багато уваги було присвячено захворюванням нігтів та оніходистрофіям як маркерам дерматологічних захворювань. Саме це питання було висвітлено у блискучій доповіді науковця зі Сполучених Штатів Америки Боні Елізабет Елевски «Як я лікую псоріаз нігтів?».

Під час відвідування виставки можна було побачити багато новітніх технологій.

Особливу зацікавленість практикуючих дерматологів-трихологів викликали можливості регенеративної медицини щодо відновлення волосся, а також роботизованої методики пересадки волосся.

Не можна не зазначити про створення спеціальної програми «Трихоскопія», яка допоможе кожному практикуючому лікарю покращити діагностику захворювань волосся та волосистої частини голови завдяки використанню сучасних ґаджетів. Учасники конгресу мали нагоду особисто взяти участь в апробації використання цього додатка.

Світлана ГАЛНИКІНА,

професор ТДМУ