Про рідний університет – з натхненням

У читальній залі бібліотеки ТДМУ відбулася презентація збірки «Мій університет – моє натхнення». Під її обкладинкою зібрані вірші, які написали студенти – члени науково-краєзнавчої студії «Терполяни» та викладачі нашого вишу. Загалом за сім років існування студії видали чотири збірки віршів: «Жасмин», «Калина», «Явір» і ось тепер – « Мій університет – моє натхнення». Також торік світ побачили дві науково-краєзнавчі книги «Історія роду – історія краю» та «В.Я. Оренчук – перший консул української держави, політичний діяч, дипломат, правозахисник», які написав наймолодший продовжувач роду Оренчуків, студент медичного факультету Ігор Оренчук. Про це нагадав, привітавши присутніх, керівник студії, доцент кафедри філософії та суспільних наук Леонід Кравчук.

– Студійці – люди талановиті. Серед нас є співаки, музиканти, прозаїки та поети. Поетичний доробок студентів і викладачів й представлений у новій книжечці, – розповіла староста «Терполян», студентка 1 курсу стоматологічного факультету Олеся Цвігун.

Доцент кафедри філософії та суспільних наук Тарас Кадобний у своєму виступі зазначив, що студію «Терполяни» відвідують не лише українські, а й іноземні студенти ТДМУ – учасники загальноуніверситетського волонтерського руху «Misericordia». Разом вони організовують важливі доброчинні проекти.

З народженням нової поетичної збірки студійців привітав доцент кафедри медичної фізики та медичного обладнання, поет і краєзнавець Валерій Дідух, який констатував, що керівництво ТДМУ сприяє розвитку творчих талантів студентів, а діяльність науково-краєзнавчої студії «Терполяни» є багатогранною й цікавою. На завершення Василь Дмитрович прочитав свій вірш, присвячений ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського.

Ліричним продовженням заходу стала українська пісня «Скрипка грає» у виконанні студентки 1 курсу стоматологічного факультету Яни Владики. Студентка 5 курсу медичного факультету Віта Васильчук проспівала власний вірш «Ти пам’ятай», покладений на музику.

Доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри харчової біотехнології і хімії Тернопільського національного технічного університету ім. І.Пулюя Олег Покотило побажав «Терполянам» подальшого творчого розвитку та натхнення. Глибоким за змістом виявився і вірш Олега Степановича з промовистою назвою «Тобі, лікарю!».

Роздумами про добро й справедливість, осмислені з відстані літ і пережитих подій, з присутніми поділився гість з Рівненщини, автор низки поетичних збірок Серафим Мендалюк.

Активно розвивати творчі таланти, збагачуватися духовно, використовуючи для цього можливості, які мають, навчаючись в ТДМУ, закликала студентів доцент кафедри іноземних мов ТДМУ Тетяна Саварин.

За плідну роботу в науково-краєзнавчій студії «Терполяни» й вагому участь у громадському житті університету заступник декана медичного факультету, доцент Ігор Драч від імені адміністрації нашого вишу вручив похвальні грамоти найактивнішим студентам.

Лідія ХМІЛЯР