Про бранців Кремля молодь дізналася з перших вуст

Четвертий рік поспіль в Україні триває новітня боротьба за незалежність, четвертий рік поспіль українці боронять східні кордони й віддають власні життя у війні з агресором. Щоб подібне більше не повторювалося в нашій історії, щоб молодь відчувала себе повноправними господарями у власній країні, радник міністра інформаційної політики, Герой України, учасник руху спротиву у Луганській області Володимир Жемчугов зустрівся 15 листопада зі студентами Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Спершу всім присутнім презентували документальний фільм «Бранці Кремля», в якому йшлося про українських полонених військових і громадських активістів, які нині перебувають у російських тюрмах. Стрічка знята на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

Володимир Жемчугов – учасник спротиву російській агресії. З травня 2014 року – організатор та активний учасник руху опору проти російської окупації на Луганщині. З 29 вересня 2015 року до 17 вересня 2016 року перебував у полоні бойовиків так званої ЛНР. У полон потрапив з важким пораненням унаслідок підриву на розтяжці. Активний учасник державних і волонтерських заходів в Україні та за кордоном, зокрема, проводить військово-патріотичні лекції-бесіди зі школярами, курсантами, військовослужбовцями.

За словами Володимира Жемчугова, найбільше зло – байдужість людей. «Саме байдужість людей приводить до влади на всіх рівнях тих, хто згодом їх не лише розчаровує, але й через яких у державі перемагає зло та біда. Закликаю вас не бути байдужими, інертними, мати активну життєву позицію, цікавитися політичним життям та усвідомлено робити власний вибір», – наголосив гість.

Під час свого спілкування зі студентами ТДМУ він порівняв життя молодих українців, які мешкають на підконтрольній Україні території, та тих, хто живе на тимчасово окупованій території Донбасу і в Криму. «Згадайте, як жили до агресії 2014 року наші громадяни у різних куточках України та як нині живуть наші співвітчизники на окупованих землях у Криму та на Донбасі. Ви – вільні, розкуті, маєте всі права та свободи, певні орієнтири, мрії, до яких йдете. Ваші ж ровесники, які живуть там, куди прийшов окупант, де в катівнях потерпають десятки українців, – перебувають в атмосфері страху, постійної небезпеки, що очікує їх за певні висловлювання, не кажучи вже про вчинки», – додав Володимир Жемчугов.

На запитання студента нашого університету, яким бачить шлях перемоги України у війні, пан Володимир зазначив: «Дехто пропонує хорватський, силовий сценарій, мовляв, узяти наступом окуповані території й повернути їх Україні. Це – подальша неминуча ескалація війни і нові великі жертви. Я прибічник економічного тиску на Росію, коли ми, відстоюючи свої рубежі, даємо відсіч ворогові, а економічні санкції Європи та інших світових держав зроблять свою справу, й Росію чекатиме крах, розвал на шматки, як це було із СРСР», – звернув увагу гість.

Наших студентів також цікавило те, якими засадами керуватися під час політичних виборів у країні, чому сценарій війни став можливим на сході Україні. На всі ці запитання Володимир Жемчугов відповідав щиро і з власної позиції. Він закликав молодь бути свідомими, відповідальними за себе, свої дім, вулицю, місто та країну.

Наприкінці зустрічі учасники отримали диски з фільмом і книги.

Прес-служби ТДМУ