Професору Оксані Боярчук Св. Миколай несе дарунок – ювілей

19 грудня відзначатиме ювілейний день народження завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ, професор Оксана Романівна БОЯРЧУК.

Вельмишановна Оксано Романівно!

Сердечно вітаємо Вас з ювілейним днем народження!

У стінах університету Ви здобули вищу медичну освіту й успішно пройшли 23-літній трудовий шлях магістранта, аспіранта, асистента, доцента кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти, а останні понад три роки – спочатку професора, а згодом завідувача кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією медичного факультету.

Особлива сторінка Вашої педагогічної діяльності – чотирилітня робота заступником декана ФПО та дволітня праця деканом медичного факультету.

Колектив університету глибоко поважає й щиро шанує Вас як одного з талановитих випускників другого покоління, відомого в Україні науковця, висококваліфікованого клініциста-педіатра, досвідченого педагога та вихователя студентської молоді за багаторічну невтомну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у реформування навчального процесу відповідно до європейських стандартів, сумлінне виконання своїх службових і громадських обов’язків.

Активною є Ваша громадська діяльність, зокрема, як багатолітнього завуча кафедри, учасника хорового колективу університету.

Ваша професійна та громадська діяльність відзначені грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, обласного управління охорони здоров’я, грамотами й подяками адміністрації університету.

Ваші порядність, працелюбність, жіночність, уважне ставлення до людей, прагнення робити добро заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів, науковців і викладачів.

Бажаємо Вам, вельмишановна Оксано Романівно, міцного здоров’я, невичерпного творчого натхнення, нових успіхів у Вашій благородній діяльності, добробуту, людського тепла, душевного спокою, родинного благополуччя й затишку, радісного та щасливого життя.

Хай сміється доля, мов калина в лузі,

У родиннім колі, серед вірних друзів,

Хай крокують поруч вірність і кохання,

Хай здійсняться мрії і усі бажання!

Ректорат і профком ТДМУ імені І.Я. Горбачевського

У школі Оксана Романівна особливо любила точні науки, зокрема математику але мрією завжди була медицина. Після закінчення Сокальської середньої школи №3 із золотою медаллю, вступила до Тернопільського державного медичного інституту. Ще в студентські роки була активним учасником наукового гуртка та художньої самодіяльності. ВНЗ закінчила 1994 року з відзнакою. І з цього часу вся її трудова діяльність пов’язана з альма-матер. Тут вона пройшла шлях магістранта кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти, асистента, доцента цієї ж кафедри, а в подальшому – професора кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, яку вже другий рік очолює. Впродовж всього цього часу Оксана Романівна наполегливо працювала, здобувала клінічний досвід, формувалася як науковець, вдосконалювалася як педагог. Результатом її наукових пошуків стала дисертаційна робота «Ефективність електромагнітного випромінювання надвисокої частоти низької інтенсивності в комплексній терапії хронічних гастродуоденітів у дітей», яку успішно захистила у спеціалізованій вченій раді при Київському національному медичному університеті. 1999 року їй було присвоєно науковий ступінь кандидата медичних наук.

З перших років роботи педіатром Оксану Романівну особливо цікавили питання дитячої кардіоревматології. Саме цій галузі були присвячені подальші наукові пошуки. 2013 року успішно захистила докторську дисертацію на тему «Клініко-патогенетичні аспекти перебігу ревматичної хвороби у дітей, оптимізація методів лікування та профілактики».

Оксана Романівна є активним та авторитетним учасником вітчизняних і міжнародних (США, Шотландія, Греція, Австрія, Польща) конференцій. Вона автор понад 250 наукових праць, у тому числі однієї монографії, двох посібників, п’яти патентів, шести інформаційних листів. Зараз кафедра під керівництвом професора О.Р. Боярчук виконує науковий проект з діагностики та вивчення первинних імунодефіцитів у дітей Тернопільської області, реалізовуючи отриманий ґрант geffry Modell Foundation.

Професор О.Р. Боярчук – досвідчений, талановитий, ініціативний педагог. Вона щедро ділиться своїми знаннями й умінням. У навчальному процесі застосовує творчий підхід, інноваційні технології. Але, мабуть, найбільше, що займає її час і думки, – це маленькі пацієнти. Оксана Романівна висококваліфікований, досвідчений лікар. Незважаючи на дуже ранню, чи далеко після робочого часу годину, до неї звертаються за допомогою пацієнти, порадою – колеги. І вона нікому не відмовляє, переймається долею кожного.

На всіх етапах трудової діяльності про Оксану Романівну відгукуються, як про відповідальну, обов’язкову, небайдужу, порядну людину. Так вона проявила себе, працюючи завучем кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти, заступником декана ФПО, деканом медичного факультету.

А ще – вона активний учасник громадсько-суспільного життя, університетського хору. І при всій цій зайнятості професор О.Р. Боярчук залишається доступною для спілкування, доброзичливою, завжди готовою прийти на допомогу.

Шановна Оксано Романівно!

Ваші колеги кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, кафедри педіатрії № 2, кафедри педіатрії ННІ післядипломної освіти, колективи Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні, обласної дитячої клінічної лікарні вітають Вас з ювілеєм. Творчих Вам злетів, натхнення, нехай реалізуються Ваші задуми! Здоров’я Вам і Вашим рідним, жіночого та материнського щастя!