Провели навчальний курс на базі Міжнародної клініки відновного лікування

У рамках співпраці між Тернопільським державним медичним університетом імені І.Горбачевського та Міжнародною клінікою відновного лікування професора Володимира Козявкіна делегація у складі асистента Оксани Яворської і двох студентських груп четвертого курсу спеціальності «Здоров’я людини» зорганізували виїзний навчальний курс. Захід відбувся в клініці, яка розташована у місті Трускавець.

Програма курсу передбачала чотири лекції, що стосувалися організації реабілітаційного процесу в клініці із застосуванням його оригінального методу інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації СІНР, використання цієї високоефективної технології в лікуванні пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, наслідків органічного ураження нервової системи та вертеброгеною патологією, значної наукової роботи, яку ведуть у клініці впродовж багатьох років.

Упродовж свого перебування в клініці студенти та викладач під час практичної частини мали змогу ознайомитися із cистемою інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації (СІНР). Система реабілітації побудована за полімодальним принципом із застосуванням різнобічних методів впливу на пацієнта. Дія одних методик доповнює та підсилює інші. Основний комплекс лікувальних заходів включає в себе біомеханічну корекцію хребта, мобілізацію суглобів кінцівок, рефлексотерапію, мобілізуючу гімнастику, спеціальну систему масажу, ритмічну гімнастику, апітерапію та механотерапію.

Основою системи інтенсивної нейрореабілітації є оригінальна методика полісегментарної біомеханічної корекції хребта, яку розробив професор В. Козявкін. Вона спрямована на усунення функціональних блокад хребцево-рухових сегментів і відновлення нормальної рухливості суглобів хребта.

Уже понад 12 років у Міжнародній клініці відновного лікування розробляють та застосовують спеціалізовані ігрові пристрої та відповідне прог- рамне забезпечення для комп’ютерної ігрової реабілітації. Виконуючи певну вправу лікувальної гімнастики, пацієнт одночасно грає у цікаву комп’ютерну гру.

Зазначимо не лише лікувальну роботу клініки, високий професіоналізм працівників, а й сам дизайнерський проєкт. Клініка оформлена в стилі сецесії із застосуванням символічної орнаментики. Всі холи оздоблені оригінальними квітковими орнаментами. Декоративні компоненти інтер’єру, крім естетичного впливу, спрямовані на пробудження в дитини мотивації до одужання та вивільнення від своєї хвороби.

Дарія ПОПОВИЧ,

завідувачка кафедри фізичної терапії,

ерготерапії та фізичного виховання, професорка