Польські фахівці поділилися досвідом діагностики та лікування сколіозу

Делегація навчально-реабілітаційного центру для дітей міста Живець (Республіка Польща) в складі директора закладу Ренати Блехи та керівника реабілітації цього центру Анни Павлак 30 жовтня перебувала в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського з робочим візитом. Польські колеги прочитали лекцію «Діагностика та лікування сколіозу» й провели майстер-клас з накладання тейпів при різних видах сколіозу для студентів 1-4 курсів, які навчаються за напрямком підготовки «Здоров’я людини» та спеціальностями «Фізична реабілітація», «Фізична терапія, ерготерапія». За відгуками студентів, це була корисна зустріч, з якої вони почерпнули цікаву й важливу інформацію, а також мали змогу освоїти низку практичних навичок.

Також метою візиту польських фахівців було обговорення питань щодо подальшої співпраці в напрямку освіти студентів за спеціальністю «Фізична терапія» та «Ерготерапія» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «магістр» (фізичний терапевт, ерготерапевт). Йшлося й про можливості стажування викладачів і студентів ТДМУ на базі Навчально-реабілітаційного центру для дітей в місті Живець (Польща) та проведення тренінгів за методиками, які використовують у цьому закладі.

Нагадаємо, що цей центр – один з найпотужніших, найсучасніших і найкраще обладнаних закладів Польщі та Європи. Тут працює понад 80 досвідчених фахівців (логопеди, олігофрен-терапевти, фізіотерапевти, реабілітологи, психологи та інші), які надають допомогу 300 дітям з особливими потребами. У закладі забезпечують комплексний підхід до реабілітації. Понад 50 діток відвідують шкільні заняття при центрі. Вони навчаються за спеціальною програмою. Тут надають допомогу від немовлят до осіб 25 років з проблемами опорно-рухового апарату, з такими захворюваннями, як ДЦП, аутизм, з вадами розвитку слуху, мови, зору і т.д. У закладі опікуються пацієнтами Польщі, Великобританії, Франції, Словаччини.

Польські колеги також зазначили, що мають намір у майбутньому знову завітати до ТДМУ з новими лекціями та практичними воркшопами.

Прес-служба ТДМУ

Поділитись:Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page