Письменник Володимир Шовкошитний зустрівся зі студентами-медиками

У читальній залі бібліотеки ТДМУ відбулася зустріч на тему «Сучасні тенденції української літератури» з Володимиром Шовкошитним – поетом, прозаїком, публіцистом, доктором філософії в галузі політології, народним депутатом України I скликання, громадським діячем. У його творчому доробку – збірки поезій, твори публіцистики, наукові статті, кіносценарії, музичні альбоми, низка прозових творів. Письменник, лауреат багатьох міжнародних та всеукраїнських премій, є також засновником і директором київського видавництва «Український пріоритет».

Володимир ШОВКОШИТНИЙ

– Не лише зміст, а й зовнішній вигляд книги має тішити, щоб її було приємно взяти в руки, відкрити – ще приємніше. Задля цього й працюю, полегшуючи письменнику шлях до читача, – розповів гість.

Лише торік в «Українському пріоритеті» побачили світ 48 нових книг вітчизняних авторів. На зустрічі Володимир Шовкошитний представив, зокрема, перший том п’ятитомного видання поета рідкісного таланту з Луганська Івана Низового. На жаль, уже шість років його немає серед нас, а доки жив – був центром кристалізації патріотичних сил краю, українським голосом Луганщини. Інша новинка – науково-популярне дослідження Олександра Фатєєва «Долітописна історія України» – про походження, хронологію племен і народів на наших теренах. Одна з найцінніших книжок-спогадів – «Прожити і розповісти» патріарха української літератури Анатолія Дімарова. Написана щиро й правдиво про час, в якому випало жити, вона читається, так би мовити, на одному диханні.

У видавничій палітрі «Українського пріоритету» – «Нескорена Волинь», яку написав професор Олександр Яблонський разом з донькою Оксаною, «Операція «Burza», або Ми їх спільно винищимо» письменника та історика Йосипа Струцюка, «Моя Друга світова» Миколи Жулинського. Для їх авторів правда – понад усе.

Видавець зупинився й на своєму романі-трилогії «Кров – свята», який охоплює період від Голодомору та майже до наших днів. Як розповів пан Володимир, матеріали для книги він збирав 12 років, працюючи в українських, польських, німецьких архівах.

Любов’ю до України дихають і вірші Володимира Шовкошитного. Емоційні, образні, вони дивують і вражають. «Куля гуляла», «Спокуса», вірш, що став відомою піснею «Боже, дай Україні волю» і поезія, що дала назву однойменній збірці, – «Запали свічу». Їх автор прочитав під час зустрічі.

Володимир Шовкошитний поділився також спогадами про пережите під час ліквідації аварії на ЧАЕС, про участь у Помаранчевій та Революції Гідності, висловив власну думку про важливі події, що нині відбуваються в країні. Письменник побажав молоді вірити у власні сили й впевнено йти до поставленої мети, бо успіх великою мірою залежить від позитивного налаштування людини.

Учасники зустрічі мали можливість вибрати книгу, яка зацікавила найбільше, й отримати автограф гостя. Від імені присутніх директор університетської бібліотеки Олена Проців тепло подякувала Володимирові Шовкошитному за його творчість і цікаве спілкування з читачами.

Лідія ХМІЛЯР