Писати писанки вчилися іноземні слухачі підготовчого відділення

Викладачі та іноземні слухачі підготовчого відділення ТДМУ відвідали майстер-клас з писанкарства.

Представники Еквадору, Нігерії, Гани, Кот-д’Івуару, Португалії, Єгипту та Палестини вперше вчилися власноруч розмалювати традиційні українські великодні писанки. До цього їх заохотили викладачі підготовчого відділення.

Майстер-клас проводили члени Спілки української молоді в Україні. Вони розповіли іноземцям про історію символів, якими традиційно оздоблюють писанки, про спеціальні фарби, а також про те, які засоби та техніки використовують у різних регіонах України. Кожен учасник майстер-класу власноруч написав писанку за традиційною методикою – за допомогою воску та фарб.

Усі зосереджено та серйозно працювали: тримали писачки у руках, старалися провести рівні лінії, обирали орнамент, проявляли фантазію та створювали оригінальні писанки. Незважаючи на різні віросповідання, всі зацікавлено спостерігали за продемонстрованими техніками та дружно розмальовували писанки. На завершення майстер-класу іноземці залишилися задоволеними своєю працею. Вони ж, звичайно, взяли із собою розписані писанки, щоб показати їх своїм батькам і друзям та розповісти про цікаву традицію писанкарства в Україні.

Творчий захід усім дуже сподобався. Слухачі-іноземці ділилися враженнями та зауважували, що ще ніколи в житті не займалися таким мистецтвом. Для них це справді стало надзвичайно цікавим практичним досвідом і шансом доторкнутися до української культури й традицій.

Варто додати, що, крім ознайомлення з великодніми звичаями українців, іноземні слухачі підготовчого відділення постійно проявляють неабиякий інтерес у вивченні культури України та її традицій.

Прес-служба ТДМУ

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin