Першокурсники склали присягу та отримали матрикули

31 серпня відбулося урочисте засідання вченої ради ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського, приурочене хвилюючій події – посвяті в студенти. Дружну студентську родину поповнили 965 першокурсників усіх форм навчань. 122 особи, які вступили на другий курс денної форми навчання, теж взяли участь в урочистостях. Не менше схвильованими виглядали й іноземні студенти, зараховані на навчання до ТДМУ. Переважно, це громадяни Індії, Пакистану, Польщі, Зімбабве, Гани, Нігерії, Єгипту. Загалом – 80 осіб. Для іноземців процес зарахування триватиме до 1 листопада цього року.

Останній день серпня видався безхмарним і по-літньому теплим. Нещодавні абітурієнти в білих медичних халатах і шапочках вишикувалися в оновленому внутрішньому дворі адміністративного корпусу. Сяючі посмішки на обличчях, щасливі очі… І в батьків першокурсників настрій був піднесений, бо це знакова подія – посвята у студенти.

Урочистим, натхненним, сонячним вийшло свято. Розпочалося ж воно, за доброю традицією – зі спільної молитви та благословення священнослужителів.

– Сьогодні – особливий день для вас, – звернувся до юнаків і дівчат архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор. – Ви лише починаєте свій шлях вивчення медичної премудрості. Професія медика – особлива. Щодня у своїй фаховій діяльності боротиметеся з хворобами та смертю. Нехай Всемилосердний Господь благословить вас на всі роки навчання та подальшу працю, щоб кожен, сумлінно трудячись на медичній ниві, пам’ятав: головним, що допомагає вам бути добрим лікарем, є любов до Бога та до людей.

– Лікар щоденно служить життю, – наголосив, вітаючи молоде поповнення університетської родини, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Теодор. – Упродовж студентських років вивчатимете вінець творіння Бога – людину. Для кращого розуміння людини потрібно звертатися до її Творця, щоб відкривати всю повноту знань про неї.

З важливим кроком у житті – вибором професії лікаря, провізора, стоматолога, медичної сестри фізичного терапевта та ерготерапевта – новоприбулих привітав ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда.

– Сьогодні ви вливаєтеся до когорти студентів Тернопільського державного медичного університету – одного з кращих медичних вишів України. Є багато критеріїв, за якими можна визначити рівень того чи іншого ВНЗ. Найважливішим критерієм є якість освіти, яку надає виш. Студенти-медики в Україні складають ліцензійні іспити «Кроки», які вас очікують на 3, 6 курсах і згодом в інтернатурі. Це важкий та серйозний іспит, за нескладання якого відраховують з університету. Цього року студенти медичного факультету за результатами складання «Кроку-2» посіли друге місце в Україні, а студенти фармацевтичного факультету – перше. Наші студенти вибороли 10 перших призових місць на всеукраїнських предметних олімпіадах. Сподіваємося, що ви підтримаєте цю тенденцію – будете так само добре навчатися, а викладачі й ваші батьки вами пишатимуться. Попереду на вас чекає не лише навчання, а й цікаве, захоплююче студентське життя. Якщо добре вчитиметеся й знатимете іноземну мову, то матимете можливість брати участь у програмах академічної мобільності. Рекомендую одразу визначитися з науковими пріоритетами та приєднуватися до роботи в наукових гуртках. Ви вступили до університету в час глобалізації, коли відкриті всі кордони, коли перед вами широка дорога. Віримо що пройдете нею твердо й впевнено та здобудете багато славних перемог.

Ректор ТДМУ зазначив, що в університеті навчаються понад 1500 іноземних студентів. І звернувся до них англійською мовою, запевнивши, що в стінах альма-матер, крім знань і практичних навичок, вони отримають всебічну підтримку та розуміння.

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук привітав присутніх від імені депутатського корпусу.

– Віднині для першокурсників починається новий, надзвичайно цікавий та водночас нелегкий шлях. Ви збагачуватиметеся новими знаннями, отримуватимете нові практичні навички, щоб стати гарними фахівцями. Обраний вами фах – найшляхетніший та найвідповідальніший.

Голова облради наголосив, що є випускником ТДМУ й пишається цим. На його думку, наш університет, який дає ґрунтовні знання та практичні навички – найкращий в Україні. Він також подякував викладачам за працю, зазначивши, що від висококваліфікованих медичних фахівців великою мірою залежить якою буде охорона здоров’я в країні. І побажав: «Не втомлюйтеся навчати, виховуючи не лише нову медичну еліту України, а й нового громадянина. Успіхів вам на цьому шляху і нехай Господь допомагає в усіх добрих починаннях!».

Зі святом присутніх привітав міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Тернопільський державний медичний університет – один з кращих медичних вишів України – приймає молоде поповнення і в нових студентів буде можливість здобути одну з найблагородніших професій, – зазначив міський голова. – Тож бажаю вам досконало вивчити мистецтво лікувати. Натхнення та наполегливості в навчанні й Божого благословення!

Заступник міського голови Леонід Бицюра у своєму виступі зазначив, що медики повинні мати ґрунтовні знання, відмінні практичні навички, високу відповідальність і чуйне серце. Він побажав студентам бути наполегливими в навчанні та ефективно використати час, який є найголовнішою інвестицією, щоб стати висококваліфікованими, а отже – конкурентоспроможними фахівцями.

Наснаги в навчанні новоспеченим студентам побажав начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук та висловив сподівання на активну участь молоді в реформуванні галузі охорони здоров’я, що дозволить підняти її на якісно новий рівень.

Зі вступом до ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського, який цьогоріч відсвяткував 60-літній ювілей, юнаків і дівчат привітала декан медичного факультету, доцент Галина Крицька. Вона наголосила, що в університеті створені всі умови для успішного навчання та повноцінного відпочинку студентів. Як відомо, в галузевому рейтингу вищих медичних навчальних закладів України ТДМУ посідає перше місце й це чудовий результат. Так, навчатися студентам-медикам непросто, навіть важко, бо медична наука одна з найскладніших. Але не треба боятися труднощів. Здобути знання та вміння допоможуть досвідчені викладачі. Наразі у вчорашніх абітурієнтів, яким випала щаслива можливість стати студентами найкращого медичного університету України, шлях у медицину тільки-но починається. Тож наснаги й завзяття в навчанні!

Від усього колективу декан медичного факультету подякувала викладачам і випускникам ТДМУ, студентам-волонтерам, які в зоні бойових дій на сході нашої країни рятують життя та здоров’я наших бійців, захищають територіальну цілісність і державну незалежність України.

– З початком золотої осені стартує золота пора вашого життя – студентська. Водночас це й найвідповідальніша пора. Треба докласти багато сил і праці, щоб здобути медичний фах. Попереду на вас чекає інтенсивне навчання, складання іспитів, але буде й студентське дозвілля – різноманітне, цікаве. Успіху вам на цьому шляху! Пройдіть його гідно, щоб через 5-6 років у такому ж складі закінчити університет і стати висококваліфікованими фахівцями, – сказав декан фармацевтичного факультету, доцент Дмитро Коробко

Декан стоматологічного факультету, доцент Світлана Бойцанюк побажала першокурсникам бути активними в навчанні та громадському житті університету.

– Ви обрали свою майбутню професію, пройшли вступні випробування й отримали щасливу можливість навчатися в ТДМУ – найкращому медичному виші України. Вступивши на 1 курс, ви зробили перший крок до омріяного фаху. Попереду – прекрасна студентська пора, пора навчання й становлення особистості. Хай підґрунтям вашого щасливого майбутнього буде міцне здоров’я, а всі ваші мрії та задуми будуть успішно втілені в життя!

– День посвяти в студенти – особливий день, який запам’ятається назавжди. Наш університет є лідером в освітній медичній галузі країни, маємо багаті традиції, зокрема, й щодо навчання іноземних студентів. Пам’ятайте, що двері деканату завжди відчинені для вас, ми раді допомогти вам краще влитися в студентську родину ТДМУ, – додав декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський під оплески нової генерації першокурсників.

Директор навчально-наукового інституту медсестринства, доцент Світлана Ястремська, звертаючись до молодого поповнення, наголосила:

– Вступивши до ТДМУ, ви зробили перший крок до обраної медичної професії. Від вашої цілеспрямованості, працелюбності залежатиме ваш успіх на цьому шляху. Бажаю вам сил і натхнення у вивченні медичної науки, щоб згодом повертати здоров’я й рятувати життя людям. Невід’ємною та водночас самостійною частиною мультидисциплінарної медичної команди є медсестри. Будьте працьовитими, активними, цілеспрямованими й наполегливими у досягненні своєї мрії. Професорсько-викладацькому складу бажаю натхнення та наснаги в роботі, а всім присутнім – Божого благословення на добрі справи.

Першокурсники склали урочисту присягу студента медуніверситету, яку зачитав доцент Ярослав Загричук. Кожен, промовляючи слова присяги, пообіцяв невтомно й глибоко вивчати медичні та фармацевтичні науки, оволодівати необхідними практичними навичками, активно брати участь у громадському житті університету, ніколи та ніде не осоромити високого звання студента ТДМУ ім. Івана Горбачевського.

Матрикули студентам, які отримали найвищі бали рейтингу зовнішнього незалежного оцінювання, вручив ректор ТДМУ, професор Михайло Корда.

Університетський хор злагоджено заспівав гімн ТДМУ. Завершили урочистості виконанням духовного гімну «Боже великий єдиний» та Державного Гімну України.

Хвилююча посвята в студенти – гарний старт у майбутнє. Попереду – дні, місяці, роки наполегливого навчання. Нехай вони будуть успішними!

Лідія ХМІЛЯР,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)

Більше світлин в альбомі