Онкологи підбили підсумки роботи

На базі обласного онкодиспансеру відбулося засідання Асоціації онкологів Тернопілля, присвячене 35-річчю кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського та підсумкова нарада щодо роботи 2017 року обласної онкологічної служби.

Про інструменти «Medax» для біопсії пухлин доповіла гостя з Києва Г.Лядова.

(Зліва направо): Леонід ШКРОБОТ – головний лікар облонкодиспансеру, професор, Ігор ГАЛАЙЧУК – завідувач кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини ТДМУ, професор

Професори І.Галайчук та І.Жулкевич розповіли про історію становлення кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини, її фундаторів і провідних науковців, а також про досягнення. Вони зазначили, що кафедра онкології нині – це колектив, у якому працюють п’ять докторів медичних наук, професорів, три доценти, чотири асистенти-кандидати наук, два асистенти без наукового ступеня і лаборант кафедри. Серед викладачів є заслужений лікар України, кавалер ордена Данила Галицького, заслужений винахідник України.

Заснували кафедру 1983 року в результаті злиття курсу онкології та курсу рентгенології з медичною радiологiєю. Клінічною базою для неї став обласний клінічний онкологічний диспансер. Першим завідувачем новоствореної кафедри онкології, променевої діагностики i терапії та радiацiйної медицини 1983 року був онкохірург, доктор медичних наук Геннадій Мороз.

У 1994-2006 роках кафедру очолював доктор медичних наук, професор В.Дрижак. Під його керівництвом колектив виконав низку наукових досліджень, зокрема «Вплив лазеротерапії на резистентність організму при комбінованому лікуванні злоякісних пухлин», «Профілактика та лікування печінкової недостатності у хворих на механічну жовтяницю пухлинного ґенезу», «Роль вірусів гепатиту В і С та інших причинних факторів у гепатоканцерогенезі».

Другий рік поспіль кафедра зорганізовує Всеукраїнську студентську олімпіаду з онкології. Цьогорічного січня відбувся майстер-клас представників Євро-Азійської асоціації мамологів. Італійські та грузинські хірурги-мамологи поділилися власним досвідом щодо лікування раку молочної залози.

Окрім того, професор І.Галайчук прозвітував про роботу Асоціації онкологів Тернопілля в 2017 році.

Колектив кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини ТДМУ

Під час підсумкової наради щодо роботи обласної онкологічної служби у 2017 році також розглянули низку важливих питань.

Надання спеціалізованої онкологічної допомоги торік проаналізували Л. Шкробот, В. Недошитко, К. Гоч. Вони окреслили проблеми та перспективи розвитку онкологічної служби в Тернопільській області на нинішній рік. За їхніми словами, для лікування онкологічних пацієнтів торік за рахунок Державного бюджету отримали хіміопрепаратів на суму 2.664.756 грн. За кошти обласного бюджету закупили препаратів на суму 1091300 грн. Таким чином хіміотерапевтичними препаратами забезпечили лише на 4,6% від загальної потреби, що становить майже 80 мільйонів гривень на рік.

Доповідачі представили загальну характеристику онкоепідеміологічного процесу в 2017 році та оцінку стану надання онкологічної допомоги краянам. Отже, торік в області зареєстрували 3405 нових випадків раку, з них у сільських мешканців – 1798. З кількості первинних пацієнтів мали стадію згідно TNM: I-II – 1541 (48,9%), III – 592 (18,8%), IV – 626 (19,9%).

Захворюваність на злоякісні новоутворення становить 322,5 на 100 тисяч населення. Захворюваність серед сільських жителів складає 306,3 на 100 тис. населення. Всього станом на 1 січня нинішнього року на диспансерному обліку перебував 25091 пацієнт, з яких понад 5 років – 15858 (63,2%). Поширеність онкологічних захворювань серед краян становить 2376,2 на 100 тисяч населення. Спостерігається нагромадження контингентів хворих на злоякісні новоутворення на чотири відсотка. У віковій структурі захворюваності переважають особи похилого та старечого віку: у чоловіків – 66 %, у жінок – 60,5% (згідно з новою класифікацією віку ВООЗ).

З доповіддю «Рак молочної залози, рак шлунка, рак гепатопанкреатодуоденальної зони – результати надання спеціалізованої онкодопомоги хворим у 2017 році» виступила О. Туманова. Про рак товстої кишки, рак голови та шиї, рак органів сечовидільної системи – результати і проблеми надання спеціалізованої онкодопомоги хворим у 2017 році мовив А. Камінський.

Ситуацію щодо захворюваності на рак жіночих статевих органів та особливості надання спеціалізованої онкодопомоги хворим у 2017 році проаналізували Л. Самбор і Д. Кривокульський.

Про результати надання допомоги хворим на рак легень і стравоходу доповів В. Гуменюк. Про роботу радіологічного відділення мовив О. Олексій, про надання спеціалізованого лікування в умовах хіміотерапевтичного відділення – Д. Коваленко.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin