Оксана Саган: «У мене не було ілюзій щодо медичного фаху»

Завжди щира та привітна з пацієнтами – такою всі знають Оксану Саган, медичну сестру ортопедичного відділення.

Про життєвий вибір

– Обирала професію свідомо. В мене не було жодних ілюзій стосовно медичного фаху – що це білосніжного кольору халат і певний статус у суспільстві. Проте мало хто відає, скільки труднощів, зусиль, недоспаних ночей потрібно провести біля ліжок хворих, щоб подарувати їм шанс на видужання. Мій батько працював фельдшером у Кременці, я добре знала усі тонкощі його справи. Відпрацювавши робочий день, удома всеодно не завжди знайдеться час поратися по господарству, адже приходять люди, щоб кому зміряти тиск, а кому – зробити ін’єкцію. Ці труднощі мене, щоправда, не лякали, я твердо вирішила: медицина – робота, якій хочу присвятити власне життя. Тато навіть не намагався відмовити. Документи після закінчення школи віднесла до медичного коледжу в Кременці.

Про медицину

Перших медичних маніпуляцій мене навчив батько. Свого часу в нас дуже захворіла бабуся, то я їй вводила ліки, ставила систему. Поступово так і навчилася.

Ніколи не шкодувала про власний вибір. На роботу йду із задоволенням. Скільки життєвих історій та цікавих доль! Кожного намагаєшся вислухати, допомогти. Недарма медсестер називають ще й сестрами милосердя.

Про музику

– З першого погляду медицина та музика – цілком різні за змістом, але насправді і те, й інше є мистецтвом, вимагає вміння любити людей. Якщо немає любові, то така музика не матиме душі, а лікар не вилікує причину захворювання. Можна навести безліч прикладів, як медицина поєднувалася в людини з мистецтвом. Так склалося і в мене. Вісім років навчалася у музичній школі, опанувала гру на баяні та клавішних інструментах. Навіть на випускному грала на клавішних. Тепер це для мене радше захоплення. Приїду до батьків, сяду та починаю грати, щоб не забувати навичок. Музика найкраще знімає стрес.

Про життєвий успіх

– Якщо виконуєш роботу віддано із чистим серцем, то неодмінно досягнеш успіху у своїй царині. Головне ніколи не зупинятися та йти до поставленої мети. Наразі вирішила не зупинятися на досягнутому й продовжити навчання. У Рівному здобуваю фах лікаря-реабілітолога. Працюючи в ортопедичному відділенні, розумію, яка це важлива професія. Щоб поставити людину на ноги після важких травм, необхідно чимало зусиль і фахівця, який знається на цьому. Спеціально та кваліфіковано підібраний комплекс вправ і масажу – основна запорука швидкого видужання. Навчання дуже захоплююче, стараюся ловити кожне слово викладачів, знаю, що мені все згодиться в майбутньому.

Про відпочинок

– Найкращий відпочинок – у колі рідних. Дуже люблю мандрувати. Маю намір найближчим часом поїхати в гори. В такі хвилини надихаюся новими враженнями, емоціями й тоді з добрим настроєм повертаюся назад до роботи, бо чекають на мене хворі.

Мар’яна СУСІДКО

Share on Google+