Оксана Плига: «Для успішного навчання студентам створені всі умови»

Оксана Плига навчається на 4 курсі медичного факультету. Староста групи. Відвідує науковий студентський гурток з дерматовенерології, де під керівництвом професора кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Світлани Олександрівни Галникіної поглиблює й вдосконалює свої знання з цієї дисципліни. Серед улюблених також терапія, педіатрія, неврологія, психіатрія.

– Дуже цікавою є кардіологія – наука, що вивчає будову й функціонування серця, а також перебіг і лікування серцево-судинних захворювань. Кажуть, що серед усіх розділів внутрішньої медицини кардіологія найважча. Можливо. Але мене це не лякає. У нас прекрасні викладачі і я з нетерпінням чекаю лекцій та практичних занять з кардіології, що входять до навчальної програми 5 курсу.

– Ви зростали в родині медиків?

– Ні, ніхто з моїх рідних до медицини стосунку не має. Але батьки мій вибір підтримали і я їм вдячна. Мама з татом проживають в селі Волиця Бережанського району. Там я народилася, навчалася в школі. Закінчивши на «відмінно» 11 клас, успішно склала ЗНО та подала документи до ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського. Лікарський фах обрала, бо тільки про нього й мріяла. Як на мене, це найкраща в світі професія. Але, щоб здобути її, треба багато та наполегливо вчитися. Всі мої одногрупники – люди, налаштовані на навчання. І загалом група дуже хороша, дружна. Нас познайомив і згуртував рідний університет. Для успішного навчання маємо всі умови: добре обладнані аудиторії та кафедри, навчальні лабораторії й навчально-практичні центри первинної медико-санітарної допомоги. Відтак студенти отримують не лише теоретичні знання, а й добру практичну підготовку. Важливу роль відіграє також літня виробнича практика.

– Де проходитимете її цього літа?

– У Бережанах, у центральній районній лікарні. Буду помічником лікаря в стаціонарних відділеннях терапевтичного, хірургічного, педіатричного профілю та акушерсько-гінекологічному.

– Але канікули ніхто не скасовував. Що в планах?

– Плани різні. Найбільше тішить можливість побути вдома з батьками й молодшою сестрою. Уляна теж студентка. Навчається на 1 курсі Тернопільського національного технічного університету.

– Вільний час зазвичай використовуєте…

– … для активного відпочинку. Люблю волейбол, теніс, туризм. У школі була членом волейбольної команди, їздила на змагання. Захоплююся мандрівками. Поки що Україною, але з запровадженням безвізового режиму й закордонні мандрівки на часі. А ще канікули – це можливість читати книжки, на які не мала часу під час навчання.

– Яким авторам надаєте перевагу?

– Сучасним. З останніх книг, які прочитала, – «Аптекар» американської письменниці Стефані Майєр. Дуже цікава!

– Ваш улюблений вислів?

– «Не нашкодь» – відомий постулат батька медицини Гіппократа.

– Поділіться враженнями про недавнє святкування Великодня.

– До нас в гості приїхали родичі, які мешкають на сході України, за 30 км від Донецька, але це контрольована Україною територія. Ми не бачилися 15 років. Готуючись до свята Воскресіння Христового, пекли паски, збирали й прикрашали великодній кошик, в неділю всією родиною ходили до церкви. Наступного дня відвідували знайомих. А ще в обливаний понеділок хлопці обливали дівчат водою, бо це теж великодні традиції. Було весело та гамірно. Дуже люблю великодні свята і чекаю на них з радістю.

– У студентів-медиків навчальний графік напружений і треба правильно організувати свій час. Вам вдається?

– Загалом так. Повернувшись з університету і попоївши, одразу сідаю вчитися. Увечері, щоб відпочити та налаштуватися на сон, читаю книжку. Якщо після підготовки до занять залишається більше часу, використовую його для прогулянок, спілкування з друзями. Найнапруженіша пора – сесія. Готуючись, забуваєш про сон і відпочинок, зате, склавши іспит, почуваєшся щасливою.

– До літньої сесії часу залишилося небагато.

– Так, 15 травня закінчується навчання й починається екзаменаційна пора. Складатиму чотири іспити та чотири заліки.

– Бажаю успіху.

– Дякую.

Лідія ХМІЛЯР,

Микола ВАСИЛЕЧКО (фото)