Оксана Кеда: «На кожному курсі були дисципліни, які мені особливо подобалися»

Оксана Кеда – студентка 5 курсу фармацевтичного факультету, учасниця другого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація», яка відбулася на базі Харківського національного фармацевтичного університету. Продемонструвавши відмінні знання, Оксана стала переможцем в дисципліні «Фармацевтична хімія».

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про свою участь в олімпіаді.

– Вона відбувалася у два тури: теоретичний (відповіді на тестові завдання) та практичний. Найкращі студенти фармацевтичних факультетів з усіх медичних вишів України демонстрували свої знання й уміння з фармацевтичної хімії, фармакогнозії, промислової технології ліків, аптечної технології ліків, організації та економіки фармації. Загалом змагалися 22 учасники, по двоє від кожного вишу. Мені дуже хотілося якнайкраще представити наш університет і досягти успіху в умовах чесної конкуренції, виправдавши надії викладачів, які готували мене до олімпіади та вболівали за мене. Підтримка друзів теж була потужною мотивацією.

– Призером олімпіади стала також студентка фармацевтичного факультету ТДМУ Ірина Панасюк, яка була найкращою в дисципліні «Фармакогнозія». Ви обоє продемонстрували високий рівень підготовки, що лише підтверджує добрий імідж нашого університету. А вам особисто ця перемога…

– … додала впевненості в собі, у власних знаннях і вміннях. Зізнаюся: спочатку вагалася чи їхати на Всеукраїнську олімпіаду, що збирає найкращих студентів фармацевтичних факультетів. Адже це дуже відповідально. Свою невпевненість поборола і правильно вчинила. Участь у такому масштабному заході – корисний досвід для студента. Також це гарна нагода познайомитися з новим містом, університетом, з амбітними та здібними студентами інших вишів.

– Що порадили б тим, хто готується вперше взяти участь в олімпіаді?

– Старанно готуватися. Це запорука гарного результату. Користуючись нагодою, хочу подякувати викладачам, які допомагали нам добре підготуватися до олімпіади. Зокрема, успіху сприяли поради та настанови декана факультету Дмитра Борисовича Коробка, своїми знаннями й досвідом щедро ділилися доцент кафедри фармацевтичної хімії Ольга Богданівна Поляк, доценти кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Мар’яна Миколаївна Васенда, Галина Романівна Козир, кандидат фармацевтичних наук Антоніна Ігорівна Денис .

– Найкраща зі спеціальностей для вас …

– … фармація. Адже лікар не може допомогти хворому без лікарських засобів.

– Ким бачите себе в майбутньому, після закінчення університету?

– Хотіла б працювати у фармацевтичній промисловості. Літом у мене була виробнича практика на ПАТ «Фармак» у Києві. Велике потужне підприємство, сучасне обладнання…Чудові враження залишилися.

– Звідки приїхали на навчання до Тернополя?

– З Луцька. Там живуть мої батьки, старші брат і сестра. У брата одна з найактуальніших на ринку праці професій. Він – токар. Висококласний. Старша сестра – психолог і теж працює за фахом. Я ж у школі найбільше любила хімію, тому й вирішила пов’язати своє життя з фармацією. Закінчила Луцький медичний коледж, отримала диплом з відзнакою та вступила на 2 курс фармацевтичного факультету ТДМУ. Вирішила здобувати вищу фармацевтичну освіту саме тут, бо чула гарні відгуки про ТДМУ. А тепер уже з власного досвіду можу сказати, що це найкращий медичний університет в Україні.

– Мешкаєте в студентському гуртожитку?

– Так, у гуртожитку №3. Умови гарні.

– Серед дисциплін, які вивчаєте, які є улюбленими?

– Токсикологічна хімія. Але це зараз, на 5 курсі. На 4-му віддавала першість «фармацевтичній хімії», «промисловій технології ліків». Загалом же на кожному курсі були дисципліни, які мені особливо подобалися. Завжди з нетерпінням чекала практичних занять. Власними руками виготовляти піґулки, капсули, проводити різні експерименти, аналізи дуже цікаво.

– Розкажіть про свої найближчі плани на 5 курсі.

– Писатиму дипломну роботу, готуватимуся до зимової сесії, яку складатимемо в другій половині грудня, потім – виробнича практика до березня й наступний семестр – спеціалізація.

– Чи залишається час для захоплень?

– Раніше моїм захопленням були танці, особливо латиноамериканські, й популярна в усьому світі сальса. Зараз віддаю перевагу фітнесу. А ще хочу почати займатися йогою. Люблю подорожувати, знайомитися з новими містами. Люблю гори. Цього літа в Карпатах зійшла на Маковицю – одну з найвищих вершин в околицях міста Яремче. Дорога на вершину була в каміннях, ямиста, тож йшла довго, але коли піднялася, – втому як рукою зняло. А ще влітку їздила з друзями на море на Херсонщину. Загалом я прихильниця активного відпочинку, як і більшість моїх одногрупників. Любимо також відвідувати театр. Під час нещодавнього фестивалю «Тернопільські театральні вечори» побувала на виставах Волинського академічного обласного музично-драматичного театру та Дикого театру з Києва і ці враження також залишаться на згадку про цікаве, багатогранне студентське життя.

Лідія ХМІЛЯР

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin