Обрати сонцезахисні окуляри допоможе фахівець

Літня сонячна пора – райська насолода, але наші очі не дуже «полюбляють» яскраві промені. Як захистити їх від такої агресії? З таким питанням звернулися до завідувачки офтальмологічного відділення Інни Гребеник.

– Захистити наш орган зору від яскравого сонця можна з поміччю сонцезахисних окулярів, але не тих, що продають масово на ринку, – каже Інна Мар’янівна. – Бо вони не захищають наші очі від ультрафіолету та його негативної дії на сітківку. Якщо людина без захисних окулярів перебуває під яскравим сонячним промінням, може навіть отримати солярні опіки.

Як правильно обрати сонцезахисні окуляри? Лінзи сонцезахисних окулярів можуть бути скляними або пластиковими. Будь-які скляні лінзи тією чи іншою мірою здатні затримувати ультрафіолетові промені. Вони й справді захищають очі. Однак окуляри зі скляними лінзами вважають дещо небезпечними, позаяк легко можуть розбитися та пошкодити очі. Для любителів активного способу життя такі окуляри не годяться. Крім того, вони набагато важчі від пластикових, а також швидше й більше «пітніють». Якщо все ж вирішили придбати окуляри зі скляними лінзами, то ліпше вибрати ударостійке скло.

Пластикові лінзи виготовляють з полікарбонатного або акрилового пластика. Розбити їх не так просто, принаймні пластикові осколки безпечніші. Що стосується рівня захисту від шкідливого ультрафіолетового випромінювання, то його можуть забезпечити лише справді якісні пластикові окуляри. Коштують вони недешево. А дешеві пластикові лінзи можуть завдати великої шкоди вашим очам. Затемнення від них обманює зіницю, і вона не звужується. Навантаження на очі від цього збільшується, що призводить до ослаблення зору. Купувати окуляри від сонця рекомендую тільки в спеціалізованих крамницях. При цьому необхідно уважно вивчити їх етикетку, щоб уникнути підробок. Про високу якість окулярів твердить напис «UV-PROTECTION», який знайдете на внутрішньому боці однієї з дужок. Хороші окуляри повинні захищати від променів типів А і В. Крім того, якість окулярів можна оцінити за їх оправою. Гідна пластикова або металева оправа повинна добре тримати лінзи. Простежте, щоб на ній не було жодних викривлень, пошкоджень. Крім того, вона повинна бути досить важкою.

Лілія ЛУКАШ

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin