Номінанти на орден Святого Пантелеймона

Номінація «Служіння суспільству»

Тамара Олександрівна ВОРОНЦОВА

Доцентка кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, а також голова Тернопільського осередку «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану».

Є членом громадської ради при управлінні охорони здоров’я обласної державної адміністрації; членом нагородної ради ордена «За спасіння життя» імені Л.Я. Ковальчука.

Як голова ГО «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану»:

• брала участь у створенні реєстру учасників медичного руху Тернопільщини на Майдані під час Революції Гідності та Всеукраїнського реєстру медиків Майдану;
  • зорганізувала урочисті збори Тернопільського осередку «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану», проведено урочисте нагородження лікарів грамотами облдержадміністрації та управління охорони здоров’я;
  • провела нагородження вищою відзнакою ВО «Країна» «За незламність духу» бійців особистого складу 93 ОМБР (січень 2017 р.).

Протягом 2016-2017 рр. на розширених зборах ГО «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану» медалями «За гідність і патріотизм» були нагороджені медики Майдану та АТО, волонтери, які брали активну участь у життєзабезпеченні Української армії; представники української діаспори в Канаді, які допомагали з медичною гуманітарною допомогою.

2014 рік, грудень. Зорганізувала разом із студентами ТДМУ ім. І.Я.Горбачевського всеуніверситетську акцію «Відмовся від кави – зігрій бійця», завдяки якій на фронт було відправлено хімічні грілки, теплі речі, медикаменти, продукти.

2015-2018 рр. – від випускників ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського Богдана Бойчука, Надії Архіпової та завдяки фінансовій підтримці української діаспори Канади постійно отримує гуманітарну допомогу у вигляді медичних витратних матеріалів, медикаментів, гігієнічних засобів.

Разом з членами ГО «Всеукраїнське об’єднання «Медики Майдану» вміст гуманітарної допомоги розповсюджує на військові шпиталі, медичні частини останні три роки, а саме:

– у виглядів посилок для конкретних представників медичних батальйонів і медчастин, які перебувають на першій лінії;

– військові шпиталі України;

– центр дитячої кардіології і хірургії, м. Київ;

– для волонтерів України;

– інститут нейрохірургії;

– госпіталі для ветеранів бойових дій;

– дитячі лікарні Луганської області;

– неонатологічний центр міста Хмельницький.

Всього було відправлено до 50 посилок.

Допомогу у вигляді передачі медичних витратних матеріалів надавала і тернопільським медичним закладам:

– відділам Тернопільської дитячої обласної лікарні;

– Тернопільській університетській лікарні.

Безпосередньо двічі особисто возила медичні витратні матеріали в 66-й госпіталь м. Покровська, в «Карпатську Січ» (згодом 93 ОМБР) – с. Водяне Донецької області. Для цих поїздок додатково зорганізовувала збір продуктів, теплих речей тощо.

У Львівській центральний військовий шпиталь тричі возили гуманітарну допомогу, також разом із студентами, членами молодіжної організації «Сокіл» відвідувала поранених бійців шпиталю з врученням подарунків.

Є членом громадської ради при управлінні охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Разом з адміністрацією ТДМУ була одним з організаторів спільної роботи фахівців ТДМУ та спеціалістів «Медичної клініки на колесах», а саме керівником педіатричної мобільної бригади, яка проводить профілактичні огляди та консультування дітей Тернопільської області. За два роки проведено до дванадцяти виїздів в райони області. Також бригада активно співпрацює з медичною службою «Карітас» і «Колиска життя».

Брала участь в організації Різдвяних зустрічей родин членів АТО в січні 2018 року.

Має подяку міського голови Тернополя С.В. Надала, відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» та медаль «За службу Україні» від Тернопільської обласної державної адміністрації, знак народної пошани нагрудний знак «Волонтер України» 07.02.2017 від Благодійного фонду «Доля надії».

Номінація «Міжнародне співробітництво в галузі охорони здоров’я»

Войцех БАРҐ

Доктор медичних наук, спеціаліст з пульмонології та алергології.

Почав співпрацювати з ТНМУ з 2009 року, коли брав участь у складі делегації з Польщі у VI українсько-польській конференції «Актуальні аспекти захворювань легень: патофізіологія, діагностика, лікування», яку проводили у Тернопільському медуніверситеті.

Результатом співпраці стали щорічні стажування студентів Тернопільського медуніверситету у Вроцлавському медичному університеті, починаючи з 2010 року, а також обмін студентами та викладачами між університетами. За ініціативою В. Барґа з 2015 року щорічно в ТНМУ проводять міжнародні пульмонологічні школи. В. Барґу присвоєне звання Почесного професора Тернопільського медуніверситету.

24-27 вересня 2018 року на базі ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України» відбувся VІ науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення». У рамках симпозіуму проведена Міжнародна пульмонологічна школа із залученням професорів-лекторів з Польщі, Італії, Великобританії. У роботі симпозіуму взяли участь понад 300 осіб, у тому числі були представлені роботи з інших вишів України та науковців з Польщі, Італії, Великобританії. Відбулися три пленарних засідання наукового симпозіуму, а також шість засідань Міжнародної пульмонологічної школи (проводили англійською мовою), на яких розглядали актуальні питання імунопатології при внутрішніх хворобах і у фтизіатрії, зокрема:

– новітні досягнення в діагностиці та лікуванні імунологічних порушень у клініці внутрішньої медицини та фтизіатрії;

– імунопатологія при ураженні органів дихання;

– імунопатологія при ураженні органів травлення;

– міжнародна пульмонологічна школа (виступ на секції англійською мовою).