Навчалися на військовому полігоні

Студенти та викладачі кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 22 червня пройшли навчання загонів територіальної оборони на військовому полігоні у селі Біла. На чолі із завідувачем кафедри – професором Степаном Вадзюком, викладачі – доцент Оксана Ратинська, асистенти Людмила Татарчук, Вікторія Тимошів і група студентів відвідали військовий полігон. Учасники вишколу вдосконалили навички стрільби зі штатної стрілецької зброї, пройшли тактичну, тактико-спеціальну та військово-медичну підготовку.

До заходу були залучені інструктори з досвідом участі в антитерористичній операції, які здійснювали навчання з обороноздатності у час нападу, орієнтування в просторі й на новій місцевості, розпізнання й знешкодження саморобних вибухових пристроїв, надання самодопомоги та взаємодопомоги у випадку поранень чи травмувань. Йшлося також про будову автомата. Випробували себе й у стрільбі.

Ці заняття організовують щомісяця почергово з різними загонами оборони Тернопільської області. Навчання дуже потрібні для дотримання алгоритму правильних дій у разі проголошення війни та захоплення території, а також здійснення обороноздатності й самооборони.

Навчалися на військовому полігоні

На військовому полігоні наприкінці вишколу викладачів і студентів пригостили солдатською їжею. Всі учасники здобули багато позитивних емоцій та безцінний досвід.

Оксана РАТИНСЬКА,

доцент кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки