Мобільний додаток-нагадування про Великий Голод в Україні створив Випускник ТДМУ

У листопаді в Play Store з’явився новий мобільний додаток під назвою HOLODOMOR. Це – безкоштовна програма-нагадування, яка дає можливість брати участь у спостереженні хвилини тиші, незалежно від того, в якому куточку світу людина перебуває, щоб пам’ятати трагічну втрату життя українського народу взимку 1932-33 років.

Ідея та створення програми належить лікарю за фахом Мугунтану Муругану, який є малайзійцем. Саме він створив мобільний додаток HOLODOMOR, щоб звернутися до світу з історичною трагедією, яка забрала життя мільйонів українців. Нагадаємо, що Мугунтан є випускником Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Він навчався у ТДМУ впродовж 2004-2009 років. За цей час емоційно прив’язався до України, пізнав її історію та культуру. Нині в його особі наша країна має підтримку й надійного друга.

Мугунтан одружений з українкою Лідією Муруган. В Україні він започаткував та видав перший міжнародний медичний журнал «Наш рік». Разом з дружиною започаткував англійські курси для дітей та дорослих, неодноразово брав участь у заходах зі сприяння дружби між Україною та Малайзією. Допоміг започаткувати Українську культурну асоціацію в Малайзії та є її радником. Зараз наш випускник керує 23-ма медичними клініками в Малайзії.

«Про Голодомор він дізнався, будучи ще в Україні. Мугунтан чув багато розповідей моєї сім’ї, бо ця трагедія зачепила моїх бабусь. 2017 року Посол України зорганізував у Малайзії виставку до Дня пам’яті жертв Голодомору. Малайзія до того навіть не знала про геноцид українців. Тим часом Мугу запропонував ідею створити додаток. Упродовж десяти місяців працював над його створенням», – розповіла дружина Лідія.

HOLODOMOR – некомерційна програма, яка не міститиме жодної реклами. Об’єм додатку – лише 18.4Mb, що дає можливість кожному завантажити цю програму, не забираючи багато пам’яті в телефоні.

Мугунтан Муруган й надалі працює над технічним вдосконаленням програми HOLODOMOR, чекає на дозвіл від Apple store, щоб цей додаток могли скачати на IOS.

Університет висловлює щиру подяку Мугунтану Муругану за його щире ставлення до України, за прагнення зберегти нашу історію.

Яніна ЧАЙКІВСЬКА