Мандрують мальовничими місцями України

Екскурсійну одноденну мандрівку мальовничими місцями України (Меджибіж, Летичів, Вінниця, Умань) організували спільно викладачі кафедр іноземних мов (доценти Т.І. Горпініч, Н.І. Єлагіна, Т.В. Саварин, І.І. Ворона, викладачі М.Я. Кічула та Я.М. Нахаєва) й мікробіології, вірусології та імунології (доцент Л.Б. Романюк та викладач Н.Я. Кравець). Студенти першого та другого курсів медичного, стоматологічного та іноземного факультетів разом з викладачами відвідали Національний музей-садибу М.І. Пирогова, Меджибізький замок, Національний дендрологічний парк «Софіївка» та світломузичний плаваючий фонтан «ROSHEN».

Перше захоплююче враження – від музею-аптеки з інтер’єрами приймальні та операційної М.І. Пирогова в його садибі Вишня, де панує дух стародавньої медицини, інструментів і методів лікування, які нині здаються нам неможливими. Три зали, різні за тематиками й часовими проміжками, розповідають про різні етапи розвитку національної медицини. Перша зала розкриває становлення й розвиток медицини на території України з найдавніших часів. Наші студенти із захопленням роздивлялися стародавній медичний інструментарій, лікарські рослини, які застосовувалися у медицині, фрагменти з наукових медичних джерел, що розповідають про хвороби та боротьбу з ними. Та найбільше сподобалася натурна виставкова зала, присвячена анатомії людини. Деякі студенти навіть запитували, чи це справжні люди, настільки реальні експозиції представлені у музеї.

Надзвичайно цікаво пройшла екскурсія Національним дендрологічним парком «Софіївка» у місті Умань Черкаської області. Студентів дуже вразив Софіївський парк: численні водоймища та водограї, старогрецькі статуї, кам’яні гроти та храми, затишні алеї й яскраві весняні барви. Мали можливість не лише насолодитися красою архітектури, але й побачити рідкісні породи дерев. Тішимося, що відвідали цей архітектурний шедевр, адже Софіївський парк є перлиною не лише української, але й світової культури.

Кульмінацією подорожі був світломузичний плаваючий фонтан «ROSHEN», який відкрився у вересні 2011 року. Струмені води різного розміру, що злітають угору під чарівну музику, створюють великий – майже 16 метрів у висоту та 45 метрів у ширину – екран, на якому за допомогою світлових і лазерних ефектів з’являються надзвичайні «образи».

Найбільше нам сподобалося й вразило те, що під час трансляції вечірньої шоу-програми демонструють світло-музично-водяне шоу з використанням музики відомих композиторів сучасності та класики.

Інформацію надала кафедра іноземних мов

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin