Людмила Заблоцька: «Створення ялинкових прикрас для мене – своєрідне таїнство»

«Ідей так багато, що й не знаєш, як помістити їх в одну зиму», – жартує медсестра офтальмологічного відділення Людмила Заблоцька.

Вона впродовж кількох років виготовляє власноруч ялинкові прикраси. Серед них і сніжинки, маленькі дрібнички у вигляді символів прийдешнього року, сніговики, різнокольорові кульки, ялиночки… Деякими вона прикрасила ялинку вдома, а більшість роздарувала друзям і знайомим. Любить повторювати, що щастям потрібно ділитися, а мініатюрні ялинкові прикраси, зроблені власноруч, наповнені особливою енергетикою й створюють казкову атмосферу свята.

– Людмило, виготовляти новорічні прикраси справа доволі копітка і відповідальна. Хочеться, щоб все гарно виходило і кожна прикраса не була схожа на іншу. Звідки берете ідеї і як виник задум шити іграшки на ялинку?

– Іграшки – то моя слабкість. Головне, щоб настрій відповідний був, тоді й ідеї гарні з’являються й усе легко шиється. Матеріал беру той, що є під руками – шалики, м’які флісові шапки й кофтини, стрічки, намистини, лозу, гудзики… У такій справі все згодиться. До роботи беруся лише тоді, коли є натхнення та з думкою про те, кому ця річ буде призначена. Собачок – символів прийдешнього року вже пошила й навіть пороздаровувала друзям. Більшість іграшок презентую на Миколая, Новий рік чи Різдво. Люблю спостерігати за емоціями людей, які мої забавки отримують. Дуже багато позитиву й радості, розумієш, що недарма старалася.

– Скільки часу працюєте над виготовленням ялинкових прикрас?

– Навіть важко одразу однозначно відповісти, все дуже індивідуально й по-різному. Залежить від того, що саме роблю. Інколи за день можу кілька зробити, а деякі потребують часу. До прикладу, якщо фарбувати шишки, то потрібно чекати аж доки висохнуть, а тоді їх можна вже використовувати.

– Найоригінальніша іграшка, яку вам доводилося коли-небудь робити?

– Мабуть, сніговички. Вони для мене чомусь особливі. Завше беруся за них з особливим завзяттям. Не було такого, щоб вони не вдавалися.

– Удома, на ялинці, у вас висять прикраси лише власного виробництва?

– Різні, є і фабричні, є і зроблені власноруч. Всі саморобні іграшки для мене особливі, тому що в кожну вкладаю частку душі, продумую до найменших дрібниць, щоб кожна деталь гармоніювала між собою. Коли ж виготовляю задля подарунку, то стараюся зважати на смаки та вподобання тієї людини. Створення ялинкових прикрас для мене – своєрідне таїнство, яке додає казкового новорічного настрою.

Мар’яна СУСІДКО

Поділитися...
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin