Любомир Синоверський: «Сучасні технології відновного лікування – у повсякденну практику»

Дев’ятого серпня в День пам’яті Святого великомученика та цілителя Пантелеймона відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнської медичної нагороди «Орден Святого Пантелеймона». Серед кандидатів на цю громадську відзнаку в номінації «Новатор охорони здоров’я» – головний лікар Більче-Золотецької обласної фізіотерапевтичної лікарні реабілітації, заслужений лікар України Любомир Синоверський.

Його життєве кредо та професійна діяльність підтверджує відому всім істину: «Дорогу підкорює той, хто іде». Рухатися ж потрібно лише вперед, назустріч новим інноваційним технологіям, вважає Любомир Васильович. У серпні 2011 року він очолив одну з найстаріших лічниць нашого краю, перетворивши її на сучасний комплекс відновного лікування, де щорічно можуть поліпшити своє здоров’я понад 4000 осіб. З допомогою сучасного обладнання тут застосовують ті ж методики, що й у провідних Центрах реабілітації України. В повсякденну практику ввели сучасні методи відновного лікування, аби реабілітаційний процес тривав цілодобово та з урахуванням потреб кожного пацієнта.

Коли запитала в Любомира Васильовича про його відчуття щодо номінування на цю особливу відзнаку, відповів, що надзвичайно зворушений, стати кавалером ордена Святого Пантелеймона для нього – висока честь. Адже до поважної ради цієї всеукраїнської нагороди входять шановані в Україні особистості – Святіший Патріарх Філарет, Блаженніший Святослав (Шевчук), Леонід Кравчук, Уляна Супрун, Ольга Богомолець, Віталій Цимбалюк та інші відомі українці. Отож матиме велику приємність, якщо до його грамот і звань доєднається ще й орден Святого Пантелеймона. Хоча одну винагороду цього проекту, за словами номінанта, він уже заслужив – це довіра усіх 160 членів трудового колективу лікарні, які запропонували його кандидатуру для нагородження. Його команда – це і є та рушійна сила, з якою він ось уже сьомий рік впевнено йде шляхом продуктивних змін та інновацій. З перших днів свого призначення на цю посаду Любомир Васильович поставив за пріоритет вдосконалити процеси управління, впроваджуючи науково обґрунтовані моделі розвитку медичного закладу, ефективний менеджмент, використання сучасних комп’ютерних технологій. Така стратегія дозволила забезпечити високу якість лікувально-діагностичного процесу. Головний лікар обрав вектор діяльності, спрямований на удосконалення та розвиток системи медичної й фізичної реабілітації, впровадження передових технологій відповідно до протоколів і стандартів, які мають доведену ефективність та використовують у провідних закладах України.

– Секрет успішної діяльності нашого закладу – у сучасних технологіях відновного лікування, адже ми освоїли понад сотню фізіотерапевтичних процедур, – каже Любомир Васильович. – Понад 200 осіб одночасно можуть у нашій лікарні скористатися реабілітаційними послугами.

Нині Більче-Золотецька обласна лікарня фізіотерапії та реабілітації – це провідний спеціалізований лікувально-профілактичний заклад Тернопільщини, який забезпечує надання висококваліфікованої медичної допомоги, комплексного реабілітаційного та відновного лікування. 2015 року в лічниці створене відділення на 50 ліжок для реабілітації воїнів АТО та членів їхніх родин, які проходять лікування безкоштовно, як і «чорнобильці» та люди з інвалідністю. Реабілітацію пройшли понад 150 бійців. У лікарні проводять майже сотню фізіотерапевтичних і реабілітаційних процедур. У закладі є басейн, велика спортивна зала з тренажерами, сауна. Медичний персонал постійно удосконалює надання медичних послуг, впроваджуючи нові методи реабілітації. Тут функціонує п’ять відділень: терапевтичне, загальне, травматологічне, педіатричне, кардіологічне, неврологічне. Лікарня ліцензована. Вона має вищу акредитаційну категорію.

Спеціалісти закладу адаптували до вимог сьогодення 71 технологію лікарських призначень. Тут надають реабілітаційні послуги за розмаїтих патологій. Болотолікування, ропні обгортання, радонові, сірководневі, хвойні ванни, соляна печера, рефлексотерапія та десятки інших процедур допомагають позбутися недуг, відновити сили. А ще головний лікар знайшов можливість втілити у лікувальний процес сучасні медичні технології – денситометрію, Холтерівське моніторування, ЕКГ та АТ, пресотерапію, лазеротерапію, ударно-хвильову терапію, відкрито кабінет сухої тракції хребта, впроваджено методику діагностики та лікування нічного апное (СРАР-терапія). У лікарні створили власну біохімічну лабораторію, в якій виконують повний спектр лабораторних досліджень на обладнанні європейського рівня. Є й умови для водолікування, для цього відкрили ціле відділення, де пацієнтів з проблемами опорно-рухового апарата скеровують на процедуру підводного скелетного витяжіння під нахилом 450, до послуг й чотирикамерна гальванованна. Для людей з обмеженими можливостями облаштували відділення для лікування захворювань і травм спинного мозку. Особливих зусиль і коштів вимагала реконструкція очисних споруд, але й цю проблему подолано, оновили також систему гарячого водопостачання, підігріву басейну з використанням закритої геліосистеми на основі всесезонних вакуумних колекторів на даху будівель. До послуг пацієнтів – бібліотека, пральня, перукарня, крамниця, кафе, поштове відділення, автопаркинг з охороною, палати покращеного планування з супутниковим телебаченням та Інтернет-зв’язком, а ще – цілюще, наповнене духмяним запахом трав, повітря.

Утім, аби досягти успіху в системі відновного лікування в масштабах всієї країни, на думку Любомира Синоверського, потрібні не лише певні кроки фахівців, які працюють, по суті, на ентузіазмі, а й цілісні, комплексні зміни. І розпочати треба з формування такого органу державної влади, який буде координувати всі структури з питань реабілітації, а ще запровадити державну програму реабілітації, надати чинності Закону України про реабілітацію. Якщо держава й справді створить усі умови для розвитку цього напрямку медицини, то якісні зміни обов’язково настануть.

Важко сказати, чиїй кандидатурі поважна комісія надасть перевагу, адже гідних претендентів на медичний «Оскар» чимало. Втім, головне надбання свого життя головний лікар Любомир Синоверський уже здобув. Це шана від колег і пацієнтів, бо вміння творити добро для інших – особлива цінність.

Життєпис

Синоверський Любомир Васильович 1984 року закінчив лікувальний факультет Івано-Франківського державного медичного інституту.

1984-1985 рр. – лікар-інтерн Черкаської міської лікарні №3, згодом – Чортківської ЦРЛ.

З 1985 року призначений на посаду лікаря-хірурга Заліщицької ЦРЛ.

1989 року переведений на посаду заступника головного лікаря Заліщицького району з медичного обслуговування населення.

З грудня 1994 року призначений на посаду головного лікаря Заліщицької ЦРЛ.

З вересня 1999 року навчався та закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, спеціальність – «магістр державного управління».

2010 року призначений на посаду першого заступника начальника головного управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА.

З 2011 року обіймає посаду головного лікаря КУТОР «Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації».

18 червня 2004 року Указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

15 грудня 2005 року присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук зі спеціальності «хірургія».

Депутат Тернопільської обласної ради 2,3,4,5, 6 скликань.

Член редакційної колегії науково-практичного журналу «Медичне право».

Лариса ЛУКАЩУК